Ribanna

Co s tvrdou klobásou?

Teta mi dala madarské klobásy,visely ji ve spíži no aspon tři roky.No,nevypadají špatně,ale co s nimi? Kousat se nedají,krájet snad jen motorovou pilo a tu nemám ☹ a tak nevím..Jsou jedlé,dají se nějak upravit,vařit nebo něco podobného?poradte..

Nejlepší odpověď
tom004

Mám vyzkoušenou metodu.Jednu klobásu,dám,na napařovač knedlíků.Nechám,v pá­ře,cca 10 minut.Po rozkrojení,je zkažená,cítit,ky­sele,a většinou „pění“.Pokud,je v pořádku,voní,a klidně,ji sním.Už,jsem jedl,starší klobásy,a žiju. 🙂

Další odpovědi
www

No tak to ti závidím, pokud mají barvu i vůni, neboj se je uvařit a teplé sníst.
Jinak ostrým nožem nebo kráječem syrové na tenké plátky-tak bych je zbaštil já! 😁

hanulka11

Zřejmě za ty roky tak vyschly- veškerý tuk který je zjemňuje je pryč-já bych je osobně nejedla ,ani nijak k jídlu nezpracovávala

anonym

Asi bych zkusil recept od toma, vypadá to slibně a hned se pozná poživatelnost.
Pak už mne napadá jen sekyrkou naštípat na žrádlo pro psy, ti dokáží rozdrtit i kosti, takže tohle by byla jen taková ňamka.

žolik

jsou jedlé tak akorát jak má správná maďarská klobása,to se nemusí ani vařit nakrájet na tenké plátky a přejí dobrou chuť.

Zdroj: žolík

Nozdrolomo

3 roky ? no tak to už bych taky neriskoval… :)