co s tofu?

nějaké dobré nápady-recepty jak upravit tofu a připravit tak dobré hlavní jídlo...? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

ti šašci, co tu "radí" - je vidno, že tofu nikdy nejedli, jinak by věděli, že je tak vydatné, že plně nahradí maso... přežerete se, ani nevíte jak. Tofu se již prodává v úpravách - mimo přírodního třeba marinované, uzené nebo s mořskými řasami (všechny varianty jsou výborné, osobně mám nejradši posledně jmenovanou). Vzhledem k tomu, že jej lze použít místo masa, můžete z něj vyrobit jakýkoli "falešně masný" pokrm, jako například guláš, náplň do plněných paprik, příloha k rýži (nejlépe divoké), do těstovinových salátů... při zapojení fantazie ještě jistě přijdete na leccos jiného.

Zdroj: výhradně vlastní zkušenosti. Vše jmenované jsem ochutnal a přecpal se, takže ty pohádky o tom, že hlavní jídlo nelze, ať si kolegové strčí za klobouk...

Další odpovědi:

Bronzový

Chtít upravit tofu do podoby jídla, je jako chtít upravit mléko do podoby rumu ... bohužel, nemožné.

Žádný spec.recept neznám,zacházel jsem s tofu jako s masem.Bezproblémů.Trochu víc kořenit,dá se i naložit.Kvůli chuti.
Ovšem když se někdo rozhodne,že "maso je maso",tak můžete mít receptů metrák a hotovo.
Každý den bych to také nemusel,ale.......

Pokročilý

Pochybuji, že tofu by mohlo být hlavním chodem, protože vás nenasytí. Ale dalo by se zkombinovat s olivovým olejem, salátem, okurkou, olivy a řeckou zálivkou s jogurtem.

Zlatý

Zkus se mrknout na něco z toho.
http://search.seznam.cz/…

Diskuze k otázce

Pokročilý

E.n

Zkuste ovocný salát s tofu. Pomeranče, kiwi, banan, jablko a tofu bez příchuti. Neni to hlavni jidlo ale skvěla večeře či svačina. Jsem laktoovovegetarián a tofu mi sedí rozhodně víc než maso které jím jen výjmečně. Příchutí je mnoho, mělo by se dát sehnat ve všech větších obchodech - TESCO, KAUFLAND..

http://www.google.cz/…

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.