H@nk@

co s tofu?

nějaké dobré nápady-recepty jak upravit tofu a připravit tak dobré hlavní jídlo…? :)

Nejlepší odpověď
quentos

ti šašci, co tu „radí“ – je vidno, že tofu nikdy nejedli, jinak by věděli, že je tak vydatné, že plně nahradí maso… přežerete se, ani nevíte jak. Tofu se již prodává v úpravách – mimo přírodního třeba marinované, uzené nebo s mořskými řasami (všechny varianty jsou výborné, osobně mám nejradši posledně jmenovanou). Vzhledem k tomu, že jej lze použít místo masa, můžete z něj vyrobit jakýkoli „falešně masný“ pokrm, jako například guláš, náplň do plněných paprik, příloha k rýži (nejlépe divoké), do těstovinových salátů… při zapojení fantazie ještě jistě přijdete na leccos jiného.

Zdroj: výhradně vlastní zkušenosti. Vše jmenované jsem ochutnal a přecpal se, takže ty pohádky o tom, že hlavní jídlo nelze, ať si kolegové strčí za klobouk…

Další odpovědi
Losos

Chtít upravit tofu do podoby jídla, je jako chtít upravit mléko do podoby rumu … bohužel, nemožné.

anonym

Žádný spec.recept neznám,zacházel jsem s tofu jako s masem.Bezpro­blémů.Trochu víc kořenit,dá se i naložit.Kvůli chuti.
Ovšem když se někdo rozhodne,že „maso je maso“,tak můžete mít receptů metrák a hotovo.
Každý den bych to také nemusel,ale.......

Gorouš

Pochybuji, že tofu by mohlo být hlavním chodem, protože vás nenasytí. Ale dalo by se zkombinovat s olivovým olejem, salátem, okurkou, olivy a řeckou zálivkou s jogurtem.

ReHu

Zkus se mrknout na něco z toho.
http://search­.seznam.cz/?sou­rceid=szn-HP&thru=&q=to­fu+recepty&mod=f

E.n

Zkuste ovocný salát s tofu. Pomeranče, kiwi, banan, jablko a tofu bez příchuti. Neni to hlavni jidlo ale skvěla večeře či svačina. Jsem laktoovovegetarián a tofu mi sedí rozhodně víc než maso které jím jen výjmečně. Příchutí je mnoho, mělo by se dát sehnat ve všech větších obchodech – TESCO, KAUFLAND..

http://www.go­ogle.cz/search?q=to­fu+recepty&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a