kapka

Co s tiskárnou, která pomalu tiskne?

Vyměnila jsem v tiskárně HP kazetu s černou barvou. Nevím, jestli to má souvislost, ale tiskárna teď velmi pomalu tiskne. Sice tiskne, ale každý řádek vždy po asi desetisekundové pauze. Dovedete si tedy představit, jak dlouho trvá vytisknout jedna stránka. Co s tím? Děkuji
Doplňuji:
Radši ještě doplním, že zatímco kazeta s černou barvou je plná, tak kazeta s barevnou barvou je nejspíš prázdná. Podle info z netu by mohl být problém i v tom, že? Od začátku mám nastaven tisk pouze černou barvou, obyčejný /rychlý jsem ještě nezkoušela/ Ale asi je tiskárna zmatená, že nemá k dispozici plnou barevnou kazetu. Tiskne pomalu i zkušební stránku.
Pokud tam ale dám zpět prázdnou černou kazetu, tak mi sice na tiskárně bliká chyba, že není inkoust, ale zkušební stránka se vytiskne, nekvalitně, ale RYCHLE. Ale nic jiného už se vytisknout nedá.
Mohl by být problém i v tom, že černá nová kezeta je originálka a stará barevná kazeta není originálka?
Vidím to tak, že budu muset přikoupit přeci jen i barevnou kazetu, pak to snad pojede. Mám pravdu?

Nejlepší odpověď
SonsyMite

V nastavení tisku před tiskem je možná nastavená vysoká kvalita. Nejlepší je nastavit tisk jen na černou tiskovou kazetu (ne odstíny šedi) a rychlý koncept. Pak to tiskne rychle, že se nestíha sbírat papíry.
Doplňuji:
Z Doplnění mi jde hlava kolem, ale tím to určitě nebude. Každopádně prosát, testovat, testovat a testovat. Pokud je nová, tak možná nechat opravit, ale jestli má něco zasebou, doporučím koupit novou. Ceny letí dolů a i tak to není nic drahého.

Další odpovědi
mosoj

Rád bych Ti pomohl ale HP čka neznám.
Jestli je neorig. kazeta čipovaná, mohl by to být důvod. Nekvalitní náhrada orig. čipu.

kapka

Koupit novou tiskárnu? tahle je asi 4 roky stará, ale pouze příležitostně používaná. Donedávna chodila perfektně. Pak mi začala hlásit, že došel inkoust. Po nějaké době jsem koupila tu černou kazetu, ale bohužel ne už barevnou. Myslím, že bude problém v tom. Zkusím koupit i tu barevnou.
Před chvílí mi vytiskla tiskárna zkušební stránku rychle, ale to tam byly obě ty prázdné, či poloprázdné kazety. Když tam jsou, hlásí tiskárna málo inkoustu, blikají světýlka a je tam E jako Error. Když tam dám tu nopvou černou, Error mi to nehlásí, ale pomalu to tiskne. Napsala jsem to už pochopitelněji?

mosoj

Opravdu je třeba se podívat zda jsou kazety čipované!! Pokud ano, je to nekvalitním neoriginálním čipem a kazeta je na reklamaci.

mosoj

Prostě tiskárně se ten čip nelíbí.

kapka

Ok, ale právě se dvěma neoriginálkama to fungovalo vpohodě, už jsou ale prázdné, či skoroprázdné.
Zlobí to, když tam dám novou originálku k té staré neoriginálce. Tak mě zajímá, jestli je problém v tom, že je jedna originál a jedna ne. Nebo že je jedna plná /originálka, černá/ a jedna prázdná /neoriginálka, barevná/.
Já to ve finále vytisknu, ale jedna stránka je na opravdu, opravdu dlouho. To mi předtím tiskárna nikdy nedělala.
Zkusím přikoupit ještě tu barevnou kazetu a předpokládám, že to bude ok, uvidíme.

mosoj

S typem originál, nebo neoriginál bych to nespojoval. Jeden z čipů není v pořádku a je jedno jestli je to originál nebo neoriginál. Neoriginál kazety musí být kompatibilní s originálními jinak ať si je výrobce strčí za klobouk.

kapka

Takže myslíte, že ta originálka může být vadná? To by mi ještě scházelo… Účtenku mám, ale i tak nejsem z případné reklamace nadšená.

mosoj

Klidně může. Vylučovací metoda Vám to napovídá. Pokud ji tam dáte a tiskárna se chová jinak naž před tím, tak ji reklamujte. Ono to zase tak málo peněz není.