Angi-Shy

Co s tím, když mi křeček odmítá jíst normální krmení pro hlodavce a je velice vybíravý?

Mám mladého pár měsíčního křečka džungárského. Ze začátku byl velice nenažraný a miska byla téměř každý den vyjedená a křeček tloustnul. Začala jsem mu dávat menší dávky stejného krmiva ale najednou krmivo přestalo mizet a mistka zůstávla plná mnoho dní. Všimla jsem si, že křeček začínal hubnout na správnou váhu, sice mástále ještě trochu nadváhu, ale hubne dost rychle a jídlo je témeř netknuté nebo rozhrabané.
Pozorovala jsem ho co jí a jediné co z krmiva vyndavá jsou takový ty slunečnicový semínka a jiná další semínka.. jeho sysle zůstávají velmi často prázdné, dřív je měl vždy naplněné, ale ted nic. Mám koupené rovnou i vyloupaná semínka slunečnic a po těch se může utlouct a to je jediný, co si v syslech udrží, ale zase se bojím, ž dávat mu jen tyhle semínka by nebylo nejztravější… Pak také miluje takové ty dobrůtky jako dropsíky, hlavně jablečné, sice jsou vitamínové ale tky nejlepší ho cpát jen tím.

Přesto mi přijde že je v dobré kondici, běhá vkolečku, hraje si v trubičce, zlobí i hrabe, běhá v kouli atd. Ale jídla se moc nedotkne. Někdo se domníval jesti křečci nemají nějaké to období, kdy nepotřebujou tolik krmiva, ale tomu moc nevěřím. Vyzkoušela jsem i jiný druhy krmiva.. všechny moji potkani milují ale křeček stále nic.

Myslela jsem, že ho hlad donutí sníst co má v misce, ale miska stále plná dlouhé dny.
Nevíte čím to je? Plánujiho vzít k veterináři, ale do té doby chci zkusit, jestli by někdo něco nevěděl co s tím?

Nejlepší odpověď
beer

Slunečnicová semínka křečci vesměs milují )) Tato zvířátka jsou mlsná a odmítání potravy je proto celkem běžné. Zkusil bych zkoušet jiné směsi, možná se na některou chytne.
Návštěvou veterináře rozhodně nic nepokazíš.

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
Adiís

K veterináři nechoď je to docela zbytečné jsem skoro veterinář.U křečků džun. je to normální já jim kupuji slunečnicové semínka i kočičí granule.Koukni se na tuhle stránku. http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/K%C5%99e%C4%8D%C3%AD­k_d%C5%BEungar­sk%C3%BD A na ní se podívej do potravy.