mosoj

Co s tím ?

Někdy v lednu v pátek večer zavolal soused že se jim rozbil mrazák jestli by jsme jim nevypomohli zachránit uložené potraviny.
V našem mrazáku místo nebylo a tak jsem poprosil dceru jestli by jim nevyšla vstříc. V domění že další týden soused mrazák nechá opravit.
Nedávno jsem si na to vzpoměl a zeptal jsem se dcery kdy si vzali ty potraviny zpět. Světe div se, dvě velké igelitky si prý hoví dosud v jejím mrazáku a silně omezují dceru v jeho využívání. Dnes manželka při nákupu potkala souseda a zeptala se jestli už mají opravený mrazák. Světe div se, koupili si prý ihned nový ale nejdřív prý spotřebovávají ty jejich potraviny.

Mám to chápat jako že ty co jsou uskladněné u dcery jsou naše ?
Já to chápu spíš tak že drzost lidí nezná mezí !!!!

Doplňuji:
V minulém roce jsem sousedovi půjčil ruční pásovou brusku na obrušování dřevěných schodnic. Patlal to tam ručně a tak mně ho bylo líto. Skončilo to telefonátem že se mu bruska rozbila a nikde ji nechtějí opravit. Toť vše, minulý měsíc u Hornbachů jsem si musel koupit jinou!
Zbylou barvu kterou jsem mu poskytl v 750 ml plechovce na natření dvou kousků pásového železa ( aby si nemusel kupovat celé balení) také nevrátil.
Je mně líto ale opravdu budu muset změnit přístup k takovýmto sousedským vztahům.
Byť to možná z mého projevu zde nevypadá, ale dělám takovéto věci velmi nerad. Jsem v tom spíš slaboch než foŕt !!!

Nejlepší odpověď
anonym

Jakýpak štráchy, popadl bych igelitky a donesl jim domů – ať se staraj.
Tvoje sousedská ochota a výpomoc byla přečerpána až až.
Jen bych se asi zdráhal sám se na ně obrátit, pokud bych byl sám v nouzi, raději bych dal přednost tomu, kdo si pomoci váží, nezneužívá ji a dokáže bez okolků oplácet stejnou mincí.

Další odpovědi
hanulka11

Vezmi igelitky ,zazvoň a řekni vracím vaše potraviny ,bohužel dcera potřebuje místo v mrazáku ,tak se o to musíte postarat. A podruhé už bych se neangažovala, kdyby neměla dcera bývala místo- musel by to také vyřešit. Pro dobrotu na žebrotu. Už jsem se také poučila.

hanny 2

Takový vyčuránky miluju! Odnést k jejich dveřím,zazvonit a odejít!
Doplňuji:
Mosoji a to byl ten stejný soused?Asi velice dobře pochopil,že si k Tobě může chodit jak do skladu! Kdyby aspoň projevil snahu tu brusku částečně uhradit nebo koupit barvu novou,ale od takových lidí raději dál a prostě žádný kamarádíčkování,to Ti za to fakt nestojí.Takových vyčůránků je opravdu hodně,za chvíli by si mohl myslet,že to má u Tebe all-inclusive.

tom004

Jo,pořád ještě platí,že „každý dobrý skutek,musí být po zásluze potrestán“.

Alesh

To jsou nějaký tydýt ten soused, ne? Manželka se měla zeptat, kdy si tedy hodlá pro ně stavit. Pokud to neudělala, zeptal bych se sám. S požadavkem na jasný termín, s argumentací, že přeci už mrazák mají. Pokud to v daném termínu nestihne, den poté bych mu ty tašky dal přede dveře, ale i tak bych mu to ještě slušně předem oznámil, že tak hodlám učinit. Je asi zbytečné dělat nějaké zbytečně velké nepříjemnosti, ale zase si nechat s*át na hlavu, to také ne. Zkrátka to chce trochu klid, no. 😉
Doplňuji:
Připomíná mi to vztah Homer Simpson – Ned Flanders 🙂

Ned a jeho rodina mají dům hned vedle domu Simpsonových. Homer Simpson Neda nemá zrovna v lásce a v mnoha epizodách mu provádí různé naschvály, posmívá se mu a nebo si také půjčuje jeho věci a nevrací je. Jednou dokonce odnesl přímo od Flandersů celou klimatizaci, přičemž vyboural zeď a ani se neobtěžoval zakrýt po sobě stopy. Má také tendenci vyhazovat na Nedův pozemek obsah své popelnice.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ned_Flan­ders

ten který je

Bohužel mnoho lidí dnes bere slušnost a vstřícnost jako projev slabošství.Co je dnes a co bude zítra?

Damiana

Každý Ned Flanders má bohužel svého vyčůraného Homera Simpsona! Potraviny přinést, bez vysvětlování – jen s tím: Tady to máte zpátky – předat. Je fakt, že někteří lidé si zkrátka dovolí to, co můžou a ještě přitvrzují. Nesnáším, když někdo slušnou výpomoc bere jako moji povinnost, a pak, když jednou odmítnu je ještě drzý. Zatím mi to vychází tak, že tys' mu vždy vypomohl, zatímco on jen bere. S bruskou a barvou už také nic nenaděláš, budiž ti to ale poučením, až bude soused zase něco nutně potřebovat. Nevím jak ty, ale já bych mu natvrdo řekla: Víš co, kamaráde, dělej chvíli vola zase z někoho jinýho! 🙂
Btw – může si za to sám. Já s tímhle nemám moc problém, jsem zvyklá, že se na mě lepí různé vyžírky a vyčůránci, ale naštěstí je umím včas odpálkovat.

gepik

Brusku už z něho těško dostanete, ale za uskladnění si řekněte o přiměřené náklady, třeba 10Kč na den nebo tak nějak. A hoďte mu nějaký termín, třeba se rozhoupe. Když dáte dostatečně vysokou sumu, příště si rozmyslí požádat. Když si pomoci neváží …

venkovan

Zašel bych k dceři, vyzvedl potraviny, uděla hostinu a souseda na ni pozval. No a kdyby se vztekal, tak se dceři rozbil mrazák a rychle jste to museli zpracovat.

Jinak stále platí – co nechceš mít, puč.

mosoj

Nejde mně zdaleka o nějakou finanční náhradu. Nakonec kdybych nechtěl tak nepomůžu. Vadí mně jenom to chování . Prostě ani náznak nebo nabídka toho jak to vyřešit.
Já bych stejně žádné peníze nevzal.