jarka

Co s řidičským průkazem zabaveném v zahraničí ?

Můj přítel již pět let pracuje v Itálii a chtěla bych vědět, zůstane-li v Čechách, má-li možnost vyhnutí se placení pokuty za dopravní nehodu ? Auto, se kterým havaroval má již splacené a jiní účastníci nehody nebyli a také žádná jiná škoda nenastala. A jak to bude mít s řidičským průkazem, má-li ho zabavený minimálně na rok v Itálii ? Chtěli bychom se vzít a nechci aby se mi tam zase vracel.

Odpovědi
zeli11

jak jsi muzes vzit utecence pred zakonem

LuciJe

Na to, jestli Váš přítel zůstane v Čechách se budete muset zeptat jeho, tuto otázku Vám nikdo jiný nezodpoví. Avšak s vyhnutím se pokutě bych to moc růžově neviděla – tím, že se přestěhujete za hranice ám povinnost zaplatit neodpadá.

amygdala

Dle mého názoru platí zákaz řízení pouze pro danou zemi, kde byl ŘP zabaven.. V daném případě v Itálii, tam nesmí danou dobu jezdit.. A jestli může jezdit u nás? Ať se zeptá na evidenci řidičů. Taky se domnívám, že pokutu uloženou v EU lze vymáhat v celé EU, takže ať ji raději zaplatí… Jiné by to asi bylo, kdyby dostal pokutu v USA, přes moře by to asi nevymáhali… Ale nesměl by se tam již nikdy objevit…