hihii

Co s reklamací a nahrazením nákladů?

Ahoj, chtěl bych se zetat, jak pochodit s nahrazením nákladů u prodejce.
Chtěl jsem reklamovat zboží – poprvé mi to neoprávněně zamítli. Tak jsem požádal známého co dělá právní poradenství, zda by mi s tím nepomohl. Nakonec byla reklamace uznána, ale má teď známý nárok na proplacení alespoň vzniklých nákladů s tou pomocí (chvíli nad tim strávil, pak mi to i odeslal) – nemyslím nic velkého prostě cca 200, aby mu to zaplatilo aspoň tu poštu 🙂 .
Děkuju moc všem 🙂

Odpovědi
anonym

200 bych pro známého neřešil a dal mu je.
-
Pokud doložíš dokladem náklady na reklamaci, tak ti je musí proplatit.

Korelice

Souhlasím s česílkem …

teď je jen otázkou, kdyby to nebyl známý, ale někdo, koho by bylo potřeba doopravdy zaplatit → myslím, že pokud to bude adekvátní částka úměrná službám, tak by to mělo být v pohodě (viz ten poradce /cca do těch 400/ nebo potom soudní odhadce …)

cukrar

Musíte se obrátit na toho co reklamované zboží uznal a náhradu nutných nákladů spojených s reklamací.
Když jim doložíte, že první reklamaci neuznali, ale až po sepsání druhé reklamaci uznali, máte to nutný náklad. K tomu i poštovné, cestovné atd..