Avatar uživatele
anonym

Co s palenim zahy?

posledni dobou me casto pali zaha.Nic na to neuzivam-protoze drive se to u mne nevyskytovalo az nyni.Poradte mi co s tim?Dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, dagry, anonym před 5023 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Pálení žáhy mám asi tak od 35 let. Nejdříve jsem nic nebral, potom jsem sem tam užíval antacida. Tums, Renie atd. Později mi byla diagnostikována žaludeční kýla ( hiátová hernie). Diagnoza byla provedena až když se začal používat endoskop v gastroskopii t.j. někdy na začátku devadesátých let. Prostě špérklapka nedrží a žaludeční obsah se dostává do jícnu až hrtanu. Byla mně doporučována operace tu jsem ale odmítl a jsem na lécích které snižují produkci žaludečních šťáv ( Helicid – účinná látka omeprazol). Pokud léky beru nepřejídám se a na noc nic nejím je to bez problémů.
Doplňuji:
Já zase doplním pekynku : Léky s účinnou látkou ranitidin jsou k dostání bez předpisu a ani tolik nestojí. ( Ranisan, Famosan ).
Antacidům s obsahem hliníku se vyhýbám, ale stejně blbnu !!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Mně na pálení žáhy nejvíce zabírala Bílínská kyselka- velmi doporučuji, stojí kolem 14Kč, seženete ji v kterémkoli obchodě s potravinami.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

taky me obcas zlobi,ale leky ktere se uzivaji mi nechutnaji,nedokazi je polknout tak si dam malou lzicku obycejne sody do vody zabira okamzite

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Mě teda žáda nepálívá, ale já zas trpím na překyselený žaludek a v podstatě na oba tyto případy pomáhají ty samé preparáty. Takže: já začínala se sodou – ta je údajně škodlivá k žaludeční stěně, tak jsem přešla postupně na Anacid, Tums, Rennie, pomáhá mi i bílá tm. zelená Activia a teď jsem si zakoupila v lékárně velké bílé sodové tabletky a ty mi teda zabírají okamžitě. Takže, sice návrat k sodě, ale toto není ta hnusná potravinářská soda. Ale když není nic z tohoto po ruce stačí i lžíce hořčice… je to sice drastické, ale taky to pomůže.
Doplňuji:
Chybička se vloudila: ne žáda, ale žáha 🙂

Upravil/a: dagry

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Doporučuji Anacid a poraďte se s lékárníkem.Po­važuji za svou povinnost upozornit,že vás pálí žáha,nebo je to signál nějaké poruchy.Pokud by pálení po lécích neustoupilo,nechte se vyšetřit odborným lékařem! Hodně klidu a zdraví přeje Michal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pekynka

Pan mosoj to brilantně popsal a já ještě zkusím přispět. Příčina nemusí být pouze funkční, ale i psychická. Někdy příliš stresu má vliv na zvýšenou tvorbu žaludečních šťáv. Pokud jste mu byla v poslední době, jak píšete vystavená, třeba to samo odezní.
Zkuste jestli vám lékař předepíše Ranisan, také výborně pomáhá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
taborsky ruda

Jednoduchý a naprosto přírodní přípravek proti pálení žáhy je rozvýkat 1 až 2 mandle. Mohou být ve slupce nebo povařením slupky zbavené. Spolehlivě účinkuje !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wanny

Já mám vyzkoušený EMULIPS, doplněk stravy, koukněte si na mé webocky OKG Family , pošlu, nebo dám poradenství mail tam mám. tak napište.

Zdroj: www.trvaly-prijem49.affi­liateweb.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek