barusee

Co s oblečením, co nenosíte?

Potřebuji se zbavit asi tak půlky skrine, ale nechce se mi to vyhazovat… Na aukro cas nemam, to by mi zabralo nekolik hodin… Neznate nejake second handy v Praze, kde vykupuji obleceni primo na miste? A kdyby vsechno nechteli tak nejake misto, kde to daji na charitu?

Nejlepší odpověď
anonym

Po celé Praze jsou rozmístěny kontejnery na použité šatsvo. Níže uvedený odkaz je na Diakonii Broumov a jejich pražská místa, jinak se jukni na webovky vlastní městské části, kde jsou další, které provozuje nebo odkoupila samospráva.
Doplňuji:
Výkup pouze textilu na místě neprovádí nikdo, pouze některé bazary v rámci opravdu cennějších starožitností, aby se jim to vůbec vyplatilo, že jej zahrnou v rámci bonusu. Pak existují firmy, které vyklízejí celé pozůstalosti, ale podmínky mají nastavené tak, že většinou ještě ty platíš jim za nakládání, odvoz a následnou likvidaci.
P.S. Snad by tazatelka aspoň 2. den mohla ocenit snahu odpovídajících prostým palcem, tady už nejde ani tak o body, jako spíše o slušnost.

Zdroj: http://www.di­akoniebroumov­.wbs.cz/Kontej­nery-na-pouzity-textil.html

Další odpovědi
Drap

www.nevyhazujto.cz

venkovan

Podle fota soudím na mladou módu. Takže zkusit i bazárek pro mladé rodiny, protože tam čtou i hodně mladé maminy.
Jinak na několika místech je sběr oděvů Naděje, domovy seniorů, které věnované věco dávají do prodeje a ze zisku podporují svůj provoz apod.

SonsyMite

Ozvi se kdekoli na charitě.

Jikra

Já to dávám do kontejneru na šatstvo.
Na vašem obecním nebo městském úřadu a nebo na faře by měl být nějaký kontakt nebo informace na organizace/firmy které se sběrem/svozem zabývají.

Honzyn14

Já se ho vždy snažím zbavit, protože nemám největší byt, abych do něj nacpal stovky kusů oblečení, které nenosím. Při té příležitosti je fajn to nějak monetizovat, takže ho například prodávám na tržištích s oblečením jako je https://www.on­linesekac.cz/ 😉