Avatar uživatele
barusee

Co s oblečením, co nenosíte?

Potřebuji se zbavit asi tak půlky skrine, ale nechce se mi to vyhazovat… Na aukro cas nemam, to by mi zabralo nekolik hodin… Neznate nejake second handy v Praze, kde vykupuji obleceni primo na miste? A kdyby vsechno nechteli tak nejake misto, kde to daji na charitu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Po celé Praze jsou rozmístěny kontejnery na použité šatsvo. Níže uvedený odkaz je na Diakonii Broumov a jejich pražská místa, jinak se jukni na webovky vlastní městské části, kde jsou další, které provozuje nebo odkoupila samospráva.
Doplňuji:
Výkup pouze textilu na místě neprovádí nikdo, pouze některé bazary v rámci opravdu cennějších starožitností, aby se jim to vůbec vyplatilo, že jej zahrnou v rámci bonusu. Pak existují firmy, které vyklízejí celé pozůstalosti, ale podmínky mají nastavené tak, že většinou ještě ty platíš jim za nakládání, odvoz a následnou likvidaci.
P.S. Snad by tazatelka aspoň 2. den mohla ocenit snahu odpovídajících prostým palcem, tady už nejde ani tak o body, jako spíše o slušnost.

Zdroj: http://www.di­akoniebroumov­.wbs.cz/Kontej­nery-na-pouzity-textil.html

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

www.nevyhazujto.cz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Podle fota soudím na mladou módu. Takže zkusit i bazárek pro mladé rodiny, protože tam čtou i hodně mladé maminy.
Jinak na několika místech je sběr oděvů Naděje, domovy seniorů, které věnované věco dávají do prodeje a ze zisku podporují svůj provoz apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SonsyMite

Ozvi se kdekoli na charitě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Já to dávám do kontejneru na šatstvo.
Na vašem obecním nebo městském úřadu a nebo na faře by měl být nějaký kontakt nebo informace na organizace/firmy které se sběrem/svozem zabývají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Honzyn14

Já se ho vždy snažím zbavit, protože nemám největší byt, abych do něj nacpal stovky kusů oblečení, které nenosím. Při té příležitosti je fajn to nějak monetizovat, takže ho například prodávám na tržištích s oblečením jako je https://www.on­linesekac.cz/ 😉

před 1438 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek