Bauška

Co s nekompatibilní tiskovou kazetou?

Po zapnutí tiskárny naběhne tabulka s nápisem nekompatibilní tiskové kazety. Zaprvé nevím co toje a zadruhé nevím jak tento problém řešit. Vždy postupuji podle návodu, ale pokaždé se dostanu do fáze, kdy už nemohu dál pokračovat, tiskárna nereaguje.

Nejlepší odpověď
anonym

Za nekompatibilní označí tiskárna takovou kazetu (cartridge), s níž není schopna komunikovat, problém může být způsoben:

  • špatně vloženou kazetou
  • znečištěnými kontakty kazety
  • vadnou kazetou
  • vadnou tiskárnou

Zkontroluj to – a pokud máš, použij jinou kazetu.
___
Jen pro info – pokud jde o kazetu novou – sloupla jsi krycí folii?
😉

Další odpovědi
mosoj

Značka tiskárny a kazety podléhá utajení ?

Očisti plošný spoj čipu kazety alespoň benzínem u všech kazet, zejména té nové. Všechny kazety vyjmi a znovu zpět pořádně zamáčkni.

Pokud to stále nepůjde, kazetu reklamuj a žádej výměnu.

Bauška

Krycí folii mám pryč. :)
Kazeta jde v mém případě vložit jen jedním způsobem, jinak nepasuje. Tiskárna s předchozí kazetou fungovala, takže ta bude nejspíše v pořádku. Co týká nové kazety možná je potřeba říc, že není od stejné značky jako tiskárna. Přesto je na ni napsáno, že bude fungovat i v této tiskárně.

anonym

No jo – ´alternativní´ cartridge – někdy prostě nefungují.
😉
Zkus dát zpět tu prázdnou – a pokud zafunguje, nezbude, než koupit jinou – novou.