loosi

Co s myslíte o Air bank? Aby za chvíli nezkrachovala a lidi v ní něpřišli o peníze?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Banka bez tradice a s masivní reklamou je v každém případě podezřelá, zejména v době, kdy renomované banky tak vysoké zhodnocení nenabízejí. Nebyla by to přece první zkrachovalá banka, jenže lidé jsou nepoučitelní. Celkem reálné, je zhodnocení 1,6 – 1,75 %

Další odpovědi
dudu

Každá banka podniká s penězmi půjčenými od klientů jako jejich vklady, nebo získanými z úvěru od jiných bank. Nabízí-li příliš excelentní podmínky může to znamenat buď,že se jí mimořádně daří, ale velmi často také, že jí banky kvůli nepřijatelnému riziku odmítají půjčit. Je dobré vědět co za výlupky jsou majitelé banky, nahlédnout do historie ústavu, genese jeho obchodní pověsti a hlavně seznámit se hodnoceními banky bank, tedy ČNB.

Je pravda, že tyto vklady jsou ze zákona povinně pojištěny, takže běžný občan o svoje úspory nepřijde. Ovšem „díky následné administrativní anabázi“ snadno může nastat situace, že hotovost nebudete mít k dispozici v okamžiku, kdy ji zrovna akutně potřebujete.

casey

Vklady stradatelu jsou do urcite vyse pojisteny. O penize by se prijit nemelo.
http://www.fpv­.cz/cs/aktuali­ty/kdo-ruci-za-vklady-novych-bank.html

Johny_r

Za každou licencovanou banku ručí stát do výše 100k EUR na banku a vkladatele. Z toho logicky vyplývá, že u jedné banky by člověk měl mít nejvýš nějakých 2,5 milionu Kč. Další peníze umístit do jiné banky. V případě krachu byste pak neměli přijít o nic.

hanulka11

To se může stát u jakékoliv banky …nikdo nezaručí, která je lepší.