masak

Co s majitelem pozemku,který brání vstupu ačkoli je pozemek pronajatý-oplotil vchod

Majitel chce dosáhnout zrušení nájemní smlouvy,proto přehradil přístup…

Odpovědi
Pepa25

Záleží, jakou máte nájemní smlouvu … Pokud platíte nájem a plníte podmínky smlouvy, tak vám musí dovolit předmět nájmu užívat.

cukrar

Masak, pokud máte smlouvu OK, musíte ho písemně vyzvat, aby plnil závazky ze smlouvy. Pokud ani tak neustoupí, pomůže buď společný známý(mediátor), který to vysvětlí obou stranám, proč se taková situace stala, nebo se musíte obrátit na soud, aby nařídil vlastníkovi plnění smlouvy. Občas pomůže obecní úřad, který nařídí obnovit pokojný stav.

S majitelem nemůžete dělat nic, ani plot ničit. Majitel asi může vypovědět smlouvu, nebo jak jí máte napsanou? Bez prostudování smlouvy nelze dát přesnou radu. Navštivte právníka a předložte mu dokumenty.