r.t.y

Co s hučícím relé na noční proud? Je nově vyměněno a stále hučí, když se noční proud zapne.

Máme u pojistek i relé na noční proud (kvůli bojleru). Když se noční proud zapne, hrozně hučí. Mysleli jsme, že je rozbité, tak jsme koupili nové. Po dvou dnech je to stejné a opět hučí. Co tedy s hučícím relé? Děkuji za rady.
Doplňuji:
Máme u pojistek i relé na noční proud (kvůli bojleru). Když se noční proud zapne, hrozně hučí. Mysleli jsme, že je rozbité, tak jsme koupili nové. Po dvou dnech je to stejné a opět hučí. Co tedy s hučícím relé? Děkuji za rady.

Doplnění – namontováno je v bytě u pojistek, elektroměr je mimo byt na chodbě domu. Právě proto, že je v bytě, to hučení tak vadí.

Odpovědi
mosoj

Nic jiného se nedá dělat než vyměnit. To nové reklamujte.
Doplňuji:
Já chápu že nevěříte. Relé drnčí protože jde přes něj střídavý proud, ale
pokud je relé ( nebo stykač) v pořádku nedrnčí !!!!!!
Vraťte ho a kupte jiné.

cukrar

buď jste ho špatně připevnili (na lištu) křivě přišroubovali, nebo je opradu vadné, jak píše kolega mosoj.

Doplňuji:
Musím opět souhlasit s kolegou mosojem. Páč není možné, aby dělal stykač hluk. jen slabě cvakne při sepnutí a při rozpojení. Ještě před reklamací udělejte pokus (pokud rozumíte elektrice).
Demontujte stykač, položte ho volně na podložku, a připojte ze zásuvky proud, zdali po sepnutí bude vrčet. Pak ho i s kabelem doneste na reklamaci ať Vám ho vymění. Tam jim předvedete, že opravdu hučí, což je nepřípustné.

Dochy

Ano, hučení je vada stykače. Normálně se to neřeší, protože v průmyslových halách se to obvykle ztratí a „na funkci to nemá vliv“. Někdy je problém jim to na prodejně předvést, protože hučení může být i závislé na způsobu připevnění (hučení je hlasitější v určité poloze, nebo při určité míře dotažení upevňovacích šroubků). Můžete zkusit i jiný typ (samozřejmě srovnatelných parametrů)

jirkajirka

Nejspíše uvolněné šrouby na cívce. dotáhnout při vypnutém proudu všechny šroubky co půjdou.Pozor na plomby od ČEZU.

cochee

Hm, nám hučí taky, už iks let – hučí furt stejně ⇒ neřešíme.

elektrikář

Pokud je relé namontováno na elektromněrové desce. jde podložit nějakou mněkkou gumou. Chvění cívky rozechvívá ten plast. Jinak lze požít stykač od jiného výrobce.