Co s člověkem, který se nechce něco naučit?

Mám kámoše, který si koupil tableta, po 1/2 roce nic neumí a vždy přijde za mnou. Pokud mu něco vysvětlím, ukážu, stejně přijde. Teď si koupil MT (Android), a hned přijel, abych udělal. Navrhl jsem mu ať přijde 2 den a pár hodin mu budu ukazovat, vysvětlovat. Opět to hákl.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie každý ma bunky na všetko.
proste to nieje schopný pochopiť, naučiť sa.

Zoberte si PC, koľko ľudí využíva myš miesto klávesových skratiek (podľa mňa geniálnejší vynález ako myš, i keď tá nie je na zahodenie), nechcú pochopiť, že je to strata času (dať ruku dole z klávesnice, chytiť myš [kruci, kde je kurzor! – zatriasť s ňou], nájsť cieľ, kliknúť, raz či dva, alebo aj viac krát) – porvonajte také obyčajné kopírovanie textu. A to sú take triviálnosti.

Proste mu to neberie, nie že by nechcel. Inak by sa nepýtal.

Další odpovědi
bolak

Nahrát videonávod a šoupnout na youtube, pokud už tam není.

chudst

Pokud se jedná o ovládání (a nikoli o jailbreak, rootování, kde se hodí znalosti, apod.) a není-li to starší člověk, pak je vaše nabídka ukázat mu to velice vstřícná a milá. Vím, že ne všichni jsou techničtí talenti, ale dnešní smartphony i tablety jsou dělány velice intuitivně a stačí, aby si s tím na začátku člověk jen pohrál, tak se nejvíc naučí. Neměl by se bát, že něco ‚rozhasí‘ a přístroj přestane fungovat. A v nejhorším případě se to obnoví do továrního nastavení. V tomto smyslu bych směřoval rozhovor. Pokud to odmítne, s tím, že si to stejně nezapamatuje, pak bych mu řekl, že si nemá danou věc kupovat, protože pokud ani po půl roce neví, jak to ovládat a musí jít k vám, pak je to smutné. Pokud je kamarád v pohodě člověk, tak mu to dojde a třeba na sobě zapracuje. Pokud se váš kamarád uráží, tak pak mu to stejně řekněte, protože za vámi bude chodit neustále, jako doposud – nepředpokládejte, že se to změní. On sám si asi myslí, že vám to nevadí. Tak mu naznačte, že ano.

briketka10

pošli ho do kurzu pro začátečníky na PC..
jen nechápu, když už má Tablet půl roku
a nic neovládá, proč si pořídil Androida ?

anonym

kdykoliv se zeptá, mu položte otázku, no a co sám si pro to udělal, naco si sám zkusil přijít? když z něho alespon neco vypane, neni duvod nepomoci, pokud bude zjevne ze se na to vykaslal muzete prokazat presne tolik snahy kolik prokazal on sam a nemusite si to vycitat.