Kric.ouwner

Co s cikánama ?

Neberte to v žádném případě jako rasistické , ale jde o to že to je velký problém a nikdo s tím nechce nic dělat a každý od toho dává ruce pryč , jediné východisko by mohlo být jako to co udělali v nějákých 70 letech OSN a to že dali muslimům stát tím že rozdělili tehdejší palestinu ( nebo tak něják to bylo ) , je to jen můj laický názor , ale dle mého je to problém který by se měl řešit rychle a efektivně a né tak že někam dají pár jednotek policistů a čekají až co se stane dál …

Nejlepší odpověď
Makina

Já taky nejsem rasista, ale cikáni mě se*ou … je to fakt asi dost neřešitelné, protože jakýkoliv návrh bude vždy brán jako rasistické jednání. A to ať to vezmete z jakékoliv části – zakázat jim dělat víc dětí jak 2 – rasistické! „uštědřit“ pro ně část území a všechny je tam vystěhovat? – rasistické! Použít násilí? – rasistické. Nejvíce mi asi vadí, že cokoliv uděláme my ostatní proti Cikánům je úplně strášné ubližování, jsme strašní rasisti, rozmazává se to v televizi – černý blb tam řve na celou obrazovku…ale kdykoliv oni něco udělají nám..a to cokoliv, tak se vlastně nic nestane, protože oni si vždycky vyřvou svoje a dopadne to tak, že vlastně my teď proti nim jedem, protože jsme hrozní a ti nejhorší rasisti…

Další odpovědi
hanny 2

Řeknu to asi tak – kdyby neexistovali,nez­nala bych slovo rasismus.Poslala bych je tam,odkud přišli.A nebo – neděláš?Nic nedostaneš!Ale to by jim vláda musela dát práci!Žádné výhody a soc.dávky donekonečna!Zákony přece platí pro všechny stejně,ne?

lukas.zmizik

ja ti nevim, ale myslim si, ze tohle:

  1. spousta lidi to dramatizuje, jelikoz je posledni dobou v mode, ze se na netu siri lzive informace, uvedl sem to zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-typ-lidi-co-pomoci-blogu-a-fb-siri-vymyslene-postrehy-napr-o-etnickych-mensinach-je-to-spravne

to je umele sirena nevrazivost

  1. mnoho lidi zrejme zije v pohadkove iluzi, ze stat bez cikanu bude bezpecny, nebude se okradat, znasilnovat a vrazdit
  2. spousta manazeru, ministru, politiku a namestku si nakradla daleko vice, nez vsichni cesti cikani dohromady (kteri maximalne ukradou cokoladu v obchode, zelezny srot anebo vykradou auto)
  3. u nas ve meste taky zijou a ja s nimi problem nemam, neprichazim s nimi do styku… je pravda ze tam, kde jich bydli nekolik stovek na jednom miste, ze tam asi problem bude, ale s tim asi nikdo nic neudela… a vznikani dalsich takovych kolonii prinese jenom dalsi problemy
  4. jinak u nas cikani pracuji v technickych sluzbach a nevim, jak je to s poptavkou a nabidkou prace jinde, ale myslim, ze ne kazdy podnikatel bude nadseny z toho, kdyby mel zamestnavat cikana – nezamestnani jsou ve vsech skupinach

asi to zlehcuji, ale neberu to podle toho, co se pise na netu a ukazuje v televizi, beru to podle toho, jak a s kym za 29 let ziju ja sam.)

led

Buďte radi, že ich máte. Na koho by sa potom váľali politické a ekonomické zlyhania? Kto by bol potom ten „zlý v kúte“? Je to už stáročia pestovaný problém.
Je to ako platená reklama, v médiách sa objavuje „rómsky problém“, keď sa v štáte niečo deje. Je to ako svojho času, keď v televízii nasadili seriál Angelika…, tak sa niečo v politike, alebo ekonomike dialo. Bol to taký malý barometer. Teraz je mierne modifikovaný na rozoštvávanie ľudí, „Rozdel a panuj!“. Daj niekomu viac, pod zámienkou pomoci, a pozoruj, ako ho ostatní začnú nenávidieť, „Chlieb a hry“. Dostanú hračku, skupinu ľudí, na ktorých môžu hádzať svoje problémy, sklamania i závisť…
Ps.
To som si veľa dovolila, už vidím tie… čo budú lietať…
Doplňuji:
Ad Dudu,
Takže cesta do Zeme zasľúbenej odpadá? Žiadna nová Romanostína s následnými susedskými vojnami o územie… viď história Palestíny a Židovského štátu

suaeda

Nejsem rasista, ale za bývalého režimu museli, nebo byli donuceni cikáni občas pracovat. A pokud si pamatuji tak hodně jich bylo slušných. Po rozdělení státu se k nám nastěhovalo hodně cikánů ze Slovenska (Mečiár jim dokonce na vystěhování dával peníze). A tihle co se nově přistěhovali jsou většinou u nás velkým problémem.
Jinak by bylo by třeba jim nastavit stejná práva a povinnosti jako všem ostatním v této zemi. A ne aby měli cikáni možnost stále dokazovat, jak jsou rasově diskriminovaní. Bohužel vláda to dnes neřeší a dává jim peníze na vše co potřebují aby měla od nich pokoj. Naše děti budou mít za pár let v soužití s cikány velké problémy.
Doplňuji:
Cikáni jsou v podstatě kočovníci. A dnes mají otevřené dveře všude. Ale budou tam, kde budou mít klid a kde nejvíc dostanou. Což je zatím u nás. A trocha postrašení okolí, že jsou diskriminovaní je nic nestojí.

SINGO

Víš co bych udělal? Já ti to řeknu *************­************************­****************.
Bylo by to jednoduchy, levný a byl by klid.

Ještě bych chtěl říci že všechny cikáni nejsou stejní, za svůj dvacetiletej život jsem dva (slušné) poznal…

anonym

Já jen řeknu tohle. Říká se o nich, že nepracujou a že kradou. Ale kolik lidí se zamyslí nad tím, jaké procento podnikatelů cikánovi práci dá? Ano, většina si řekne, cikány zaměstnance nechci. Takže je pak v cikánské komunitě velká nezaměstnanost a kriminalita a tvoří se mezi námi čím dál větší propast. Začarovaný kruh.

roxy52

To je jako vši-jedna je skoro neškodná,ale bohužel z ty jedny je astronomickou rychlostí spoustu dalších a tam už ani Difusil nemá šanci.

jmhad

To OSN to udělala hned po válce.A týkal se to židů a palestinců.Jenže tehdy se měnila mapa svět a byla vůle něco takového udělat.Navíc to území byla bývalá britská kolonie pod poručenskou správou OSN.Jenže ukažte mi dnes na stát,který by jim dal dobrovolně část svého území.Pořád by nebyl klid,stejně jako to je dnes kolem Izraele. Oni někteří cikánští vajdové mají také takovou myšlenku na vlastní stát.Ale to nemá perspektivu.Spíše bych vzal na všechny obyvatele stejný metr.Vždyť dnes jsou tak nesmyslně chráněni a nesmí se ani použít prastaré označení „cikán“.Nemám rád přirovnávání se k USA,ale v tomhle musím,i když je to ne zcela srovnatelné.Ještě nedávno tam byl skutečný rasizmus a „negr“ nesměl ani do hospody či autobusu pro bílé. Dnes ani žádný jejich film nemůže být bez představitele černé pleti.Prostě všichni dostali stejnou příležitost,která ovšem zprvu něco stála.

dudu

Bohužel zdá se, že tato rovnice prostě nemá řešení. Před časem jsem při pracovní schůzce s našim panem velvyslancem v Indii při nezávazné konverzaci položil dotaz, zda by nebylo možné tam pořídit něco jako rezervaci a ty naše tmavé lidičky vrátit do lůna jejich domoviny. S úsměvem jsem byl poučen, že to možné není, protože v Indii je nedostatek půdy a nákup parcel by asi neuhradila ani celonárodní sbírka mezi pozůstalými. Takže nic.