Spiritus

Co s čerstvýma fazolovýma luskama?

Nejlepší odpověď
dudu

Lusky nakrájet na menší kousky a ty buď dát zmrazit nebo naložit do nálevu jako okurky. Paní domácí pak z polotovaru kuchtí fazole na smetaně, k tomu pak brambory a třeba veřená vejce nebo hovězí.

Další odpovědi
zdeny

Já je mám rád na páře uvařené , pak orestované na slanince , trošičku zaprášené moukou , malinko podlít ochutit třeba jen podravkou a k masíčku jedna báseň …

verka

Uvařit na kyselo, zaprášit moukou, trochu smetany a jím to samotné…

anonym

Fazolové lusky na smetaně jsou výborné, jak už tady píše Dudu. Pokud kupujete lusky na trhu, musíte je nejdřív očistit, to znamená uštípnout nebo odříznout kratičkou „stopku“ a strhnout nestravitelné tvrdé vlákénko, které najdete ve spoji, kde lusk po dozrání pukne. V supermarketu jsem viděla lusky balené a očištěné.