jako bych tu

Co s 3000 kg jablek?

Nasbíral jsem 3000 kg jablek do pytlů a byl připraven to odvézt na vykoupení. Jaké pro mě bylo překvapení, když mi řekli, že už mají kontejner plný a že mi nevezmou ani pytel!

Co s tím? Nechci nechat shnít 3000 kilo jablek. Jsem trochu ekolog a vše dělám tak, že šetřím, a tohle si nedokážu vzít na svědomí. Byl bych ochoten jít klidně i pod 1 kč/1kg, hlavně aby to našlo rozumné využití. Co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

Do palírny na calvádos, pak to prodat.
Já je sypu před cestu kousek od domku do pangejtu, pak když ráno kouknu, jak si srnky dávají, tak mám aspoň dobrej pocit.

Další odpovědi
anonym

Zajet k jinému vykupujícímu.

ReHu

Do moštárny, vypálit nebo srnkám do lesa.

suaeda

Co vím, tak na některých menších obcích vykupují padaná jablka. Jaká je výkupní cena, to nevím. Chce to pořádně promáštnout internet. Většinou jsou bližší informace (doba, cena, místo) o výkupu na jednotlivých stránkách obcí.