Drap

Co rozpouští parafín?

Doplňuji:
myslím tím nějaké chemické rozpoušťedlo.

Nejlepší odpověď
dědapetr

rozpouštění parafínu – xylen.

Xylen se používá jako rozpouštědlo v různých průmyslových odvětvích. p-xylen se využívá jako surovina pro výrobu kyseliny tereftalové, což je monomer používaný pro výrobu polymerů, například PET. Používá se také jako čistidlo na ocel a na křemíkové pláty a čipy, jako pesticid, ředidlo barev a jako složka barev a laků. Lze ho použít jako náhradu toluenu, je-li žádoucí pomalejší zasychání nátěrových hmot. V malých množstvích bývá obsažen v benzinu a v kerosinu. Ve studiích na zvířatech se často natírá na uši králíků, aby se podpořilo prokrvení a zlepšil sběr informací, musí se ale následně smýt alkoholem, aby se oblast nezanítila. V histologii se xylen používá k čištění tkání po dehydrataci při přípravě pro infiltraci parafinovým voskem. Též se používá po obarvení vzorku, aby se hydrofobizoval, takže ho lze následně zalít do pryskyřice v rozpouštědle.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Xy­len

Další odpovědi
Hlada

Parafín je tuhý uhlovodík, který se vyrábí z ropy. Měl by tedy být rozpustný v uhlovodíkových rozpouštědlech jako je benzín, éter, oleje a pod. Pro doma bude asi nejdostupnější technický benzín a ředidla barev jako C6000, S6006 a pod.

tom004

Teplo.
Doplňuji:
Chemické neznám.Ale vím,že odstranit parafín z látky,jde přežehlením látky přes piják.Funguje to,ale proč,nevím.

hanulka11

pokud chceš parafín jako zábal stačí dát do folie a do hodně teplé vody

jinak běžná svíčka …zapálený knot rozpustí v nejbližší blízkosti parafín

max holoway

We here a right website https://texttwis­t.online now join this website.