ivzez

Co říkáte Zuzance (Martina Janková) a Figarovi (Adam Plachetka) na festivalu v Salzburgu (Figarova svatba)?

Mně opřijdou úžasní…
ČT Art (ještě stihnete vtší část představení)

Doplňuji:
Mám sice u oper radši „klasické“ provedení, ale v případě Salzburgu mi „moderna“ nevadí. Přesněji: u oper, které jsem ze Salzburgu viděla, mi nevadila…
____

Díval se včera někdo na Dona Carlose (Verdi)?
Reakce už prosím do diskuze.
(Radši už nominuji odpověď, aby se mi otázka zase neuzavřela.)

Nejlepší odpověď
talka

Sleduji se zájmem, ale co říkáte režii – kostýmům?

Další odpovědi
marci1

Sleduji a líbí se mi oba. Hezké. 🙂

anonym

Jsem asi barbar, ale nic mi to neříká!

anonym

Nesleduji,nemám čt art,bajo,mám,je to ten dětskej kanál,kterej je večer pro dospělé,ale takový hity fakt nesleduju.

anonym

ivzez,talka se ptá, co říkáš režii a kostýmům!! Můžeš se prosím vyjádřit k režii a ke kostýmům?

ivzez

Ale asi příliš stručně…

Opery mám moc ráda už spoustu let a preferuji klasická provedení. V případě moderního pojetí je z mého pohledu asi největší „plus“
říct/napsat, že mi nevadí.

U moderního pojetí nemohu říci, že se mi líbí, ani že se mi nelíbí.
Kostýmy se mi ani nelíbily ani líbily, nerozumím, proč 20./30. léta…
Líbila se mi scéna.

Moc se mi líbila Margarita Gritskova v roli Cherubína (tato role mne nikdy moc nezaujala – až v jejím podání).

Vadil mi jenom zpěv vsedě. Pro zpěváky je zbytečně náročný, protože se jim hůře dýchá, a pěvecký i herecký výkon je fyzicky náročnější.

ivzez

Vyjádřila jsem se v doplnění otázky…