Ella

Co rikate na zdrazovani dalnicnich znamek pro pristi rok?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/240318-od-pristiho-roku-chce-ministerstvo-zdrazit-dalnicni-znamky-i-myto.html?ref=stalo-se

Znamky zdrazuji, ale stav ceskych dalnic tem miliardam navic neodpovida, tak kam ty penize jdou???! Clovek aby se bal, ze si cestou po dalnici utrhne napravu… pokud se rovnou nezabije kvuli tem prominutim hov*dum, kteri si z toho delaji zavodni drahu, vytlacuji auta z dalnice nebo pred nima necekane zabrzdi!
Omlouvamse, ze je to bez hacku a carek, ale na klavesnici,kterou musim ted pouzivat, by mi to trvalo tyden napsat :D
Doplňuji:
Alesh: to mi neprijde jako argument, ze kdyz sito rozdelim vyjde me to korunu na den za rok, to je hloupost -uz tak je ta znamka predrazena a tri stovky navic se mozna vam nezdaji moc, ale me teda ano. Za nektere dalnice bych nezaplatila ani halir, natoz 1500,–.
Jak ze nekde nato penize brat musi? Maji mytne, maji dalnicni znamky za 1200,– a za cely rok by to na opravu alesponnekolika desitek kilometrô D1 dalo, ale to by ty penize nemohly mizet ve vlade – radeji vsechny diry zaplacaji levnym asfaltem a po zime jsou ty diry jeste vetsi a tak porad dokola, jenom aby tu zakazku mela firma, ktera ma nejakeho znameho vladniho kamarada…

Nejlepší odpověď
baghira

Týká se to i mýtného (o 25%) a nepotěšilo – zdražení dopravy znamená zdražení všeho, i když já sám po dálnici nejezdím jak je rok dlouhý.

Další odpovědi
Alesh

No, tak zase jako vždy má i tento problém několik možných úhlů pohledu.

  1. Jestli se nepletu, tak teď stojí 1200,–/rok, nově má být 1500,–/rok. Rozdíl 300,–/rok. Když to rozpočítáš na den, je to navýšení míň jak 1 Kč/den. To myslím nikoho nezabije.
  2. Stát je stále v dluzích, neustále máme deficit, zdražuje se postupně leccos, což je samozřejmě logické a obhajitelné řešení. A takováto opatření budou stále přibývat, to je jasné.
  3. Že jsou silnice obecně takové jaké jsou, je samozřejmě pravda. Pak ale, aby se daly opravit, musí na ně být peníze, obráceně to asi nepůjde.
  4. No a do toho všudypřítomná korupce, čímž to všechno v podstatě začíná i končí, to je ten hlavní problém. A dokud s ní nezačnou naši politici a orgány státní moci doopravdy bojovat, tak budeme jen čumět, co nám zase příště zdraží, protože zkrátka z daní se skládáme na luxusní sídla, dovolené apod. našich papalášů.

Doplňuji:
Tak pokud žijem na stejné planetě, tak rok tam má 365 dní, čili 300/365 = 0,82 Kč/den < 1 Kč/den. Co je na tom za hloupost?
Neřekl jsem ani slovo o tom, že dálniční známka je levná nebo drahá, hodnotil jsem pouze tu deltu, tj. ty 3 stovky a to ještě jako určitý pohled na věc. Chápu, že pro někoho to je hodně, když to má najednou vytáhnout z peněženky, pro někoho jen drobný. Pokud někdo jezdí často, pak toto navýšení pro něj není nijak významné. Pro občasné využivatele dálnice to je samozřejmě citelnější.
Samozřejmě, že stát vybírá i na dalších věcech, otázkou ale je, jestli to stačí. V kombinaci s korupcí, která v tomto oboru enormně vládne, to evidentně nestačí, ale to jsem již psal.

elektrikář

Už nás čeká i zdanění moči, To už tady zavedl jeden římský cisař, když mněl prázdnou pokladnu.Když se jej ptali jestli mu ty peníze nesmrdí vytáhnul zlaťáky,dal si je k nosu nesmděly.To je stejné vláda dotuje foto elektrárny a já na to musel 500.- přidat.

Drap

Nemohu dost dobře s některými názory tady souhlasit. Vybrané peníze navíc se určitě nevrádí zpět do silnic, rozplynou se stejně jako povodňová daň, kterou všichni platíme. Názor že pokud se nevybere, tak se dálnice nemohou opravit , pro mě taky neni argument, spíše by bylo záhodno se zamyslet nad tím, proč stavíme jedny z nejdražších silnic a dálnic na světě, ovšem v nesrovnatelně nízké kvalitě.

151kbar151

Že je to bordel. Stát se snaží nabrat peníze tam, kde nemá. To, že na Ministerstvu vnitra si odboráři rozdělili 3 miliony jako odměny, to nikoho nezajímá, tam oni šetřit nebudou. Nebo mě vytočil Heger, kterej za pobyt v nemocnici neplatil, tvrdil, že za jeden den se nemusí, což není pravda, naštěstí ty prachy poslal. A nebo pan profesor Mejstřík tvrdí, že Nečas je nejchudší ministr v zemi, při tom je premiér a nejchudší zdaleka není. Je to sviňárna.

casey

Je to spatne. Uz nyni vzdy premyslim, jestli koupit, nebo ne. Pouziju dalnici parkrat do roka a to jeste D1, ktera nestoji ani za korunu, to me po stare taky nezabije. Tak Aleshuv argument korunu denne moc neberu. Chapu, ze pro kazdodenni ridice to neni problem.
Penize na silnice taky nejsou, pritom, kdyby se vsechny penize vydelane dopravou (mytne, znamky,spotrebni dan z paliv, dph…) zas do dopravy vratily, mame silnice ze zlata.

Mad

A co kdyby,snížili Kapschovi marži? Ti mají u nás zlatý důl!
Myslíte, že u nich ve správní radě sedí někdo z Čechů, který byl v soutěži ohledně výběru správce mýtného?

Michal Kole

Co zavést mýmo i do osobních aut, aby to bylo spravedlivé. Ten co jezdí po dálnici 2× denně (ráno do práce a odpoledne z práce) tomu to ani nepříjde a kdo jede po dálnici 2× za rok pro něj je to moc.

Spravedlivější je to podle ujetých kilometrů.

Ještě dovyřešit provozní problémy palubních jednotek, např. aby řidiči oznámila, že nemá zaplaceno a , řidič prý musí pořád hlídat, aby byla funkční, chránit ji před krádeží, když si ji bude brát domů, hrozí riziko, že si ji zapomene vzít.
nejlepší ji bude namontovat někam do palubní desky a přidat hlasový výstup, aby ČESKY řidiči oznamovala stav a ne jen blikání kontrolky, to se snadno přehlédne, když neblikne pod mýtnou branou.

arygnoc

nekupovat.

v čr totiž dálnice nejsou.