Poklička

Co říkáte na zákaz kouření v restauracích?

Nejlepší odpověď
Hykam

Je to nesmysl, v restauracích bych tomu ještě rozuměl, ale v hospodách to bylo odjakživa o alkoholu a cigaretách. Spousta vesnických hospod padne, nebo se změní na nějaké kluby s uzavřenou společností. Český člověk si vždycky najde nějakou kličku, jak takovýto nesmyslný zákaz obejít.

Další odpovědi
brillant

Jsem polepšený nekuřák takže souhlasím.

anonym

Nic,proč by se mělo hulit,když nekuřák jí a já bu budu do toho hulit,a to jsem kuřák.

Awe

Je to diskriminace podnikatelů…Sám majitel by si měl vybrat jakou restauraci chce. Tohle už je diktatura. Později příjde nařízení jaké hovna máme srát, jakou mají mít barvu a struktůru.

jáára

v létě to bude jedno, v zimě se budeme scházet na bytech.
Uvidíme, jak nám to hospodský pořeší.

Drap

Co na to může kdo říkat ? Nebude se kouřit! Běžné hospody zaznamenají pokles hostů a budou vznikat z některých soukromé kluby, kde se kouřit bude .

Emily13

Kravina :)) V restauracích budiž, ale v barech a hospodách stejně většina lidí kouří, takže akorát přijdou o lidi :)

setapouch

Je mi to jedno. Kouřit jsem přestal před lety, takže toto se mne nedotkne. Majitelů hospod a spol. je dost na to, aby přesvědčili poslance o své pravdě, pokud by skutečně chtěli.

Faktem zůstává, že zde jde o dvě práva: právo na zlozvyk (kouření) vs. absolutní (neomezitelné) právo na zdraví.

anonym

Plně s tím souhlasím.K čemu jsou v restauracích oddělené prostory pro nekuřáky když tam ten kouř stejně jde.Číšník nese obědy, nechá dveře otevřené, číšník nese pivo, nechá dveře otevřené.Do toho ještě někdo chce platit a dveře jsou 10 minut otevřené.
A proč se nesmí kouřit jen při obědě?Proč to nejde i při večeři?Od 18ti hodin do 21 hodiny NELZE SI DÁT NĚKDE VEČEŘI KDE SE NEKOUŘÍ.
Takže toto plně vítám.
A jak jsem již několikrát zde psal, nekuřáci jsou oproti kuřákům stále omezováni na svobodě.
Svodboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého a ten jejich kouř obtěžuje kdekoliv.I když jdete venku a před vámi jde kuřák, tak už vás omezuje tím kouřením, protože musíte dýchat ten kouř, který se táhne za ním.

Hlada

Jako nekuřák jsem proti. Považuju to za zásah do soukromého vlastnictví a podnikání. O tom, komu bude podnik sloužit, by měl rozhodovat majitel, investor, podnikatel, tedy ten, kdo nese riziko. Nikoli stát.

arygnoc

pekne jasne položená otázka.
proti zákazu fajčeniu v reštauráciách nemám nič.

ale – zákob j postavený tak (ak som dobre pochopil), že fajčenie bude zakázané i tam, kde vám podajú tlačenku s cibuľou alebo utopenca, ao je krásnym zvykom v českých nálevňach.
a tam som už zásadne proti zákazu.

na druhej strane, opýtajme sa úprimne: koľko preádzkární – reštaurácií sa uživí výhradne reštauračnými službami?
najmä na malých mestách sa reštaurácie okrem obeda menia viac-menej v slušnejšiu krčmu – a tam už je otázka úplného zákazu diskutabilná (je to reštaurácia).

ale áno, výhradne v reštauráciách je zákaz na mieste.
ako aj zákaz vodenia zvierat a vrieskajúceho neposedného potomstva.

;-Q

ReHu

První, co mě napadlo, že vesnické hospody, kde je otevřeno až odpoledne, kde kouří 95% hostů to pocítí.
Když byla zavřená hospoda, zvykli si sousedi chodit k jednomu do zahrad.domku, pivo měli za nákupku z pivovaru + něco málo, kouření nevadilo nikomu.
A jestli domácímu nevadilo, že mu občůrávají zahradu, popř.bude mít kadibudku, tak takových bude víc. Ve vesnicích. Ve městech je situace jiná.
Doplňuji:
Nekouřím a když jdu do vesnické hospody, počítám s tím, že u stolu kouří všichni a že ooblečení načichne.
Když jdu na oběd nebo do posedět do „lepší“ restaurace, počítám s tím, že bude dobré odvetrání.

lexx

že je to likvidační pro mnohé provozovny…ještě by debilkové z parlamentu mohli zakázat sex v nevěstinci – když švejkovina tak se vším všudy

pizlicka

no sláva ! mě jako kuřákovi to děsně vadilo.jsem 5 let nekuřák,díky zakazu kouření na zastávkách 🙂