Bedy

Co říkáte na vyjádření administrátora k problematice mazání otázek a odpovědí, které neporušují kodex?

Konverzace s Adminsitrátorem je zde, čtěte to prosím jakoby od konce.
Co říkáte tedy na vyjádření administrátora k této problématice?

Dobrý den,

administrátor takové otázky posuzuje zpětně a pokud usoudí, že byly smazány neprávem, opět je obnoví.

Model moderátorů z řad uživatelů by nefungoval z toho důvodu, že podle našich zkušeností jsou pravidelní uživatelé většinou značně vyhranění, ať už tak, nebo tak … a nepředvídatelní. Bylo by složité s nimi koordinovat co má být a co nemá být mazáno. Zvlášť, když spolu nejpravidelnější uživatelé bojují. Ale to je bohužel jen nezbytné zlo komunitního webu tohoto rozsahu a obecného zaměření.

S pozdravem
Administrátor

Dne 2.12.2012 12:11 jsem napsal:

Hezký den,

děkuji za odpověď. Takže nahlásí-li stříbrný nebo zlatý uživatel otázku, tak je ihned skryta – to mě přijde, že administrátor to nahlášení nijak zvlášť neposuzuje, protože jsou mazány právě i otázky a odpovědi, které neporušují kodex serveru Odpovědi.cz o tohle mi zvlášť jde – že jsou právě mazány i ty otázky a odpovědi, které ten kodex neporušují – to se vymyká logice.

Ještě k modelu moderátorů – proč by tak jednoduše nefungoval? Co brání zavedení tohoto modelu?

RSVP.

S pozdravem
---------- Původní zpráva ----------
Od: „Odpovědi.cz“ <info@odpovedi.cz>
Datum: 2. 12. 2012
Předmět: Re: Žádost o vysvětlení a vyřešení problému

Dobrý den,

o problému víme, jenže k němu bohužel neexistuje přímočaré řešení. Daný
model moderátorů, jak jste ho navrhoval, by tak jednoduše nefungoval.

Všechny nahlášené otázky jsou následně schvalovány nebo zamítány
administrátorem. Rozdíl je pouze v tom, že nahlášené otázky od
stříbrných a zlatých uživatelů zmizí ihned. Tedy pokud máte pocit, že se
na Odpovědích objevují otázky nebo odpovědi, které porušují kodex,
můžete na ně upozornit nahlášením a administrátor je následně smaže.

S pozdravem
Administrátor

Dne 1.12.2012 10:23, Honza Benčík napsal(a):
>

Vážený provozovateli serveru „Odpovědi.cz“,

žádám Vás o vysvětlení a vyřešení níže popsaného problému.

Již delší dobu je řada uživatelů nespokojena se stavem na serveru
Odpovědi.cz (dále jen „poradna“), kdy na pořádek na poradně dohlíží
zlatí a stříbrní uživatelé. Nastává zde určitá anarchie, neexistuje
žádný hlavní moderátor, každ si může dělat, co chce.

Žel, někteří zlatí a stříbrní uživatelé mažou i ty příspěvky a otázky,
které neporušují kodex poradny nebo zákony ČR. Dne 23.11.2012, zhruba
kolem 16. hodiny bylo smazáno několik otázek, které neporušovaly
kodex. Zato závadné otázky a odpovědi, kde je jasné, že porušují kodex
poradny nebo zákony ČR, jsou ponechány na místě, nejsou smazány či
jiným způsobem skryty.

Dnes, 1.12.2012 si další uživatel poradny stěžuje na to, že mu byla
smazána otázka. Mimo to si stěžují i někteří uživatelé na současný
systém, kdy každý zlatý nebo stříbrný uživatel může otázku či odpověď
smazat. Často toho zneužívají.

Žádám vás, jako provozovatele poradny, abyste tento problém vyřešil.

Podle mého názoru by byl optimální model, kdyby na poradně působilo 5
(slovy pět) moderátorů, kteří by dohlíželi na pořádek, kteří by byli
například vybráni přímo vámi, provozovatelem poradny. Pokud by
moderátoři svojí funkci neplnili vůbec nebo neplnili správně, tak by
byli nahrazeni jinými schopnějšími.

RSVP.

S pozdravem.

Nejlepší odpověď
tom004

S vyjádřením administrátora souhlasím. To, že si tady někteří „délesloužící“ někdy navzájem nesedli, se většinou mezi nimi urovnalo a fungovalo se dál. Největší problémy, začali, podle mne, v posledních několika měsících po registraci některých nových uživatelů. Pletou si stránky s jinými „kecálky“, rádi by, aby někdo za ně vyřešil,napsal domácí úkoly, ap. Pokud si někdo dovolí takovou otázku smazat, dokáží reagovat pouze arogantně. I když jsou stránky jsou o odpovědích, neznamená to, že toho někteří „chytráčkové“ budou zneužívat. Nejlepší je na takové, ať už školní nebo nevhodné, otázky nereagovat. Jakýkoliv další „dohlížitel“ je zbytečný. Nic by se tím nevyřešilo a nakonec, taková vlastní autocenzura je nejlepší. Takže, otázky, které vysloveně porušují kodex, sprosté odpovědi a jinak nevhodné smažu, domácích úkolů si nevšímám, žabomyších válek se nezúčastňuji. Jestli se seknu, ať mi to admin „spočítá“, ale nikomu jinému se zpovídat nebudu. Pořád je to tady fajn.

Další odpovědi
Sůwa

Do diskuze se mi vložit názor nepodařilo, zkusím tedy odpovědět. Podobná reakce se dala čekat, tady by to těžko mohlo fungovat jako na poradte.cz. Uvítala bych ale úplné zrušení žebříčku, bodování jen u odpovědí, aby byla zvýrazněna správná (?) odpověď, odpadlo by snad i reciproční bodování často nesprávných odpovědí. Nahlásit by mohli všichni stejně, ale kdo nahlásil by se zobrazilo stejně, jako palce a hvězdičky. Při počtu 3 nahlášení by teprve bylo smazáno. Jenže tohle píšu už po několikáté, tak to možná někdo smaže 🙂

hanulka11

Takže nic nového nebude ..... máš úspěch, že ti odpověděl.

jpau

Mě vždycky pobaví, jak to tady všechno řešíte (vždycky to ve mě evokuje obracení k bohu – zmizela mi otázka, obrátím se na všemocného administrátora). Být administrátorem těchto stránek válím se po zemi 🙂 .

Hlada

Rozumím tomu tak, že na současném stavu nehodlají nic měnit. Mají na to právo a dokud mají dostatek zadavatelů reklam, je to i pochopitelné. Zdůvodnění, proč nechtějí moderátory není moc přesvědčivé. Moderátory si vybírá vlastník, ti pro něj pracují zadarmo, tvoří jednotný tým podle instrukcí majitele. Vzájemná řevnivost nepřichází v úvahu. Jsou vyměnitelní. Větší problém by spíš byl v přepracování webu tak, aby zásah moderátora (smazání, spam, editace) zůstal viditelný. Myslím, že uživatelům vadí hlavně anonymita, která umožňuje i nekorektní zásahy. Je jedno, jestli se to vyřeší pomocí moderátorů nebo nějak jinak.

anonym

Hm,prvního prosince jsi napsal,druhého obdržel odpověď. Gratuluji,ale ne k tomu,že to šlo tak rychle,ale k tomu,žes vůbec dostal odpověď. Já psal adminovi už už po páté a do této chvíle ,bohužel,nic!

zzzzz

O problému ví, řešit ho nechce. Možná, by nemuseli být moderátoři, stačilo by trestat ty, jež neoprávněně, nesmyslně, opakovaně mažou. Jenže to by admin musel komunikovat častěji. Každopádně jsem v šoku, že ti odpověděl, já jsem doteď nevěřila, že nějaký admin existuje.

annas

Jsem na Odpovědích od 1. listopadu 2009. Všechno, co zde uvádíte, se již opakovaně řešilo a vznikaly hádky. Také z toho důvodu je mnoho uživatelů neaktivních…
Stejně tak se stále přetrásalo mazání otázek od doby, kdy stříbrní a zlatí získali tuto pravomoc. Podobně bodování názorových otázek a odborných odpovědí … Všechno záleží na slušnosti uživatelů, s tím se nedá nic dělat. Všude žijí lidé slušní, zlí, závistiví atd…

Nesouhlasím s tvrzením, že mažou starší uživatelé. Kdo jsou starší uživatelé? Těch je v současnosti málo. Z osobních důvodů neodpovídám na názorové otázky, ale také je nekritizuji ani nemažu na rozdíl od jiných…
Ale domnívám se, že by se měl změnit systém bodování., Kdo je při bodování objektivní? Kdo přizná, že dává záměrně body za chybné odpovědi?

„Člověk dokáže odolat všemu, snad jen kromě pokušení.“ Kdo chce pochopí…

anonym

souhlasim s ocko .. :)

  • iv-

briketka10

kde kde ji vidíš nestraš :O

Sůwa

taky jem se vyděsila :O

Lucijej

Možná by stačilo, kdyby se do mejlu, který oznamuje smazání dopovědi /otázky uvdělo i jméno toho, kdo dal podmět ke smazání.....už by si to lépe rozmysleli, jestli to opravdu chtějí smáznout…

anonym

zvolit moderatory Bedy .. a z nasich rad ? :)
a kohopak by jste si predstavoval ?
ja bych byla pro , ale jedine v pripade, ze by jsme vsichni k Vanocum dostali z odpovedi i rucni granaty .. ! at je veselo !

  • iv-

johana 56

Aby potom někdo nepřišel rovnou s pancéřovkou…

anonym

… a ja bych byla prvni " na rane " !

johana 56

…i nejlepší střelec trefí občas vedle…

briketka10

já, když psala adminovi, tak mi napsali hned, protože mi byly mazány otázky tak nesmyslně
až jsem se divila, ale hned byly vráceny..jedna
ne, tak jsem ji vložila znovu a zůstala / týkala
se Gratulace Fcoopovi ke zlatu / a to mi vážně
nešlo do hlavy komu toto mohlo vadit, dokonce
i má gratulace ke zlatu byla tenkrát smazaná, kdo
asi to měl na triku to už nezjistím ??
nikoho jsem nikdy neprovokovala, nemazala ani
neurazila, vše začalo až potom :D
všichni zasvěcení vědí kdy..