hanny 2

Co říkáte na ty hyeny?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/268058-duchodkyne-si-pujcila-na-pohreb-dcery-ted-ji-dre-exekutor.html
Doplňuji:
ad Bohemica – zastáváte se lichvářů a exekutorů?Jako byste neznala jejich praktiky!Vždyť ta stařenka byla ochotná splácet,jen se chtěla domluvit na odkladu splátek!A jak víte,proč zemřeli dcera i vnuk?Třeba byli nemocní a peníze zkrátka neměli!Kolik lidí má našetřeno na pohřeb?Vždyť spousta jich má problémy se vůbec uživit,natož mít finanční rezervy!A jak se může dluh z 16-ti tisíc vyšplhat během tak krátké doby na 100tisíc?A so­ciálka?Kolik lidí v této republice zneužívá sociálních dávek/nebudu jmenovat/ a potřebným to odmítnou?
To ještě může být paní ráda,že jí dcera a vnuk nenechali po sobě dluhy!Chtělo by to trochu lidskosti!!!

Nejlepší odpověď
Mapel

Musím reagovat na Bohemicu. Máme zde údajně demokratický systém, ale jen podle názvu. Všichni jsme si tu rovní a někteří rovnější a mocní mají právo na veškeré výhody a to podporuje Bohemica. Z rozprodeje státního majetku stát vytvořil fond a z něho se nalévaly peníze zejména do bank. Banka šla do krachu a stát platil. Odůvodnění bylo, že banku nemůžeme nechat padnout, musíme stabilizovat bankovní sektor. To je sice pravda, ale proč manažeři odchází s rancem odstupného. Proč si stát nedá podmínku, pomůžeme, ale odejdete s holým zadkem. Kamarádáček by se zlobil a stará babka není kamarádíček.

Narážím na jeden problém. Proč stát nevytvořil podpůrný fond, kde lidé v nouzi, kteří chtějí splácet si půjčí za rozumný úrok. A když nebudou splácet, tak příjde exekutor. Lidé jsou vháněni do náruče různým lichvářům a státu je to jedno. Vím jak reaguje sterý člověk. Mamce je 90 let a kolik podomních prodejců jsem od ní odehnal. Pak se jen naivně zeptala, proč jsem to udělal. Nechápe tento svět v plné realitě a jsou pro ní všichni lidé hodní.

Mohl bych toho napsat více, ale souhlasím s hanny 2 : Chtělo by to trochu lidskosti. a jen doplním, rozlišovat a takového útoky na staré lidi považovat za trestný čin a zařadit je do kategorie hyenizmus. Tak jako okrádání nemocných, či nemohoucích, útoky na lékaře apod. Tyto činy bych klasifikoval jako trestný čin s dvojnásobnou sazbou s povinností si platit pobyt ve vězení. Že to není demokratické? A ten hyenizmus je demokratický?

Další odpovědi
anonym

Asi je to skutečně o té finanční gramotnosti.Ale jinak-pokud dotyčná vychovala vnuka od peřinky,je otázkou,co dělala tou dobou její dcera a matka vnuka?Dcera zemřela a neměla ani tolik prostředků aby bylo na pohřeb.A syn se o poslední věci matky také nepostaral.Zústalo to na staré paní. Navíc zemřel i ten vnuk,také bez prostředků,babi se chtěla postarat a neměla na to-půjčila si u lichvářů . A oni trvají na splácení!!! Není to celé nějaké divné?.Kdo je hyena? Věřitelé ? Ono to celé má hrát na city,ale promiňte-já to celé vidím trochu jinak…:D
Doplňuji:
Nedostatek lidskosti a absence emocí mi prosím nepodsouvejte­.Pomáhám řešit dost konkrétních případů osob,zvířat nebo ekologie (viz.např.můj nedávný dotaz na žárový hrob,který zrovna souvisí s jednou mojí dobrovolnou aktivitou),ale jsem zvyklá pracovat s iformacemi a ověřuji si fakta.Nejsem žádná Matka Tereza,ale věřím,že i malá pomoc v jednotlivých případech je často účinnější než plýtvat emocemi nad bulvárem a některou z jeho kauz.Doba,kdy jsem pracovala v médiích a trpěla entuziazmem natolik,že jsem věřila,že zveřejněním nějakého bezpráví něčemu nebo někomu prospěju ,ta je pryč.Dnes je moje třeba malá pomoc(často anonymní) vždy na to,co si sama vyberu a ověřím a mohu vidět i případné výsledky nebo pokračování případu.Někdy i malý odstraněný kamínek může uvolnit lavinu. Exekutorů se nezastávám ale sama jsem musela několikrát vymáhat soudně určité částky,kdy se mi dlužníci smáli do očí a k placení se neměli.Všechno chce pokud možno objektivitu…:D

anonym

Ani hyena se často nechová jako člověk. Za „pohřeb“ si totiž neúčtuje ani korunu. A k lidem nemám často co dodat.

Drap

Bohužel je to hrozné. Vrcholní představitelé se nám snaří namluvit, že je to na zodpovědnosti každého, popřípadě že je to daň demokracii. Co taky můžeme chtít po společnosti která nadřadila nad lidskost, morálku, sociální cítění a podobně , honbu za ziskem a úspěšnost srovnává s výší konta.

aramah

Teď jsem to dočetla a je to hrůza.
Je mi divné že si půjčila peníze,slyšela jsem že pohřeb by zaplatil stát.
Sice chápu že chtěla důstojně pohřbít dceru i vnuka ale za tuto cenu?
Myslím že by jí to neměli za zlé.

anonym

ad Mapel, ano právě takhle má vypadat seriózní reakce, za níž se plně stavím.
Samozřejmě je to nehorázná sviňárna, stejně jako množící se případy důchodkyň, které v lékárnách, když na ně vybafnou hrozivý příplatek na životní léky, zoufalé odcházejí, protože by jim pak už nezbylo na jídlo.

ad hanny 2, trochu méně emocí a více rozumu. Bohemica se nezastávala lichvářů, jen poukázala na evidentní zkreslování tisku s bulvárními praktikami, což pochopilo i dalších 5 palcujících, nesporně renomovaných a hodnověrných.
A tvá věcná otázka jak se může 16 t. vyšplhat na 100 t.? Velice snadno, kromě 1. pohřbu si vypůjčila i na 2, čímž přerušila splácení původní půjčky. A pak už to jede, dvojitý paušál exekutora, náklady za vymáhání a zjišťování majetkových poměrů, či zástupných zdrojů, úroky z prodlení, penále za porušení splátek, soudní výlohy na podání soudního návrhu, náklady advokáta a je to, než se naděješ.
Dokonce se to zvrhlo natolik, že se nepokrytě kšeftuje se starými banálními pohledávkami, kde 2 stovky za černou jízdu 10 let starou, se snadno vyšplhá na 20 – 28 tisíc Kč.
Jedinkrát si to zkus sama a uvidíš to čoro móro.

anonym

Bohužel, Hanny 2, žijeme v ČR a i toto je obrazem dnešní společnosti a dnešní doby. Není to jediný případ a není to ani případ nejhorší. Jenom je otázka, co všechno se bude ještě lidem v této zemi muset stát, aby to konečně někoho začalo zajímat a aby to někdo začal řešit.

Reuef

Vedela do ceho jde ? Vedela…musela si pujcit u tehle firmy protoze v jejim veku by na normalni uver nemela narok ? musela…neplatila ? neplatila…tak jaky hyeny ? kdyby vam nekdo nevratil penize tak taky budete hyena ? pseudohumanistko…

led

Všetko je otázka peňazí a kde ide o peniaze sa človek a jeho city strácajú.

Hanny 2,
prosím neurážajte hyeny, tie sú vo svojich prejavoch prirodzené, ľudia im majú ťo závidieť.

hanny 2

ad Reuef – NO COMMENT!!!

Reuef

No comment ? tak proc to vubec pises ? asi ti nejak unika vyznam tohoto souslovi…

hanny 2

ad Dr.Axl – takové případy vždy moje emoce opravdu hluboce zasáhnou.Na vlastní kůži jsem ještě nic takového nezažila a doufám,že tak to i zůstane!!!Ale stačí se trochu vžít do situace těchto lidiček a je mi z toho špatně a moc smutno!

anonym

hanny, vždyť já tě přece chápu, já z toho byl také znechucen a málem mi šel mráz po zádech, při pouhé představě, že bych se dostal do podobné situace.
Ale právě proto, že se mne exmanželka snažila vydírat fiktivními pohledávkami, kde její bezohledná advokátka rovnou navrhovala exekuce, vím, že tady jsou city nanic a člověk musí být stejně pragmatický a finančně gramotný, aby neuvízl v dluhové pasti.
Stařenka byla laskavá, ale naivní, jasný hlas rozumu a pudu sebezáchovy jednoznačně velí, napřed musím přežít sám, pak mohu pomáhat ostatním.
Stačí takovýto chlácholivý dovětek?

hanny 2

Doktore,máš pravdu,ale myšlení starých lidí je prostě myšlení malých dětí,možná nás to všechny taky čeká........