bolak

Co říkáte na ty gólový smrště v Gambrinus lize? Blýská se na časy?

A myslíte že na tom má nějakým způsobem podíl i Plzeň, že tadyty ofenzivní žně vlastně rozpoutala?

Pro zajímavost po 5 kolech padlo letos v 1. lize 130 gólů a českej průměr je obvykle kolem 600 branek za celou sezónu.

Nejlepší odpověď
arygnoc

no, do konca ročníka padne už iba 470 gólov.
jednoduchá matematika.

Další odpovědi
Bobík147

Ne, Plzeň to nerozpoutala. Měla holt na začátku jednoduchý los (Bohemka, Baník – nechci však podceňovat ani jeden z týmů) a holt dala více branek. Ale třeba proti srovnatelnému soupeři Spartě (nejsem příznivcem ani jednoho z klubů) se prosadit nedokázala ani jednou.
Co se týče gólů, myslím, že to je individuální. Třeba v dalším kole budou samé remízy 0:0. Jde o to, jak si soupeři sednou, o připravenost, umění číst hru atd. Když vezmu poslední výsledek 7:0, tak Teplice holt Slavii přehráli, po třech gólech už začala být nervózní, a pak když hrála v deseti tak byla rozhozená úplně.

bolak

Bobik147: Měl jsem namysli že to Plzeň rozpoutala tou útočnou hrou kterou už delší dobu předvádí. Před její érou tu vládla víceméně Sparta, jejíž hlavní taktika je bejt zalezlej a útočit jen v případech krajní nouze nebo když vědí že jsou o několik tříd lepší než soupeř. A protože se jí celkem dařilo, tak spousta týmů tuhletu taktiku okoukalo a proto nepadalo moc gólů.

Jinak proč Plzeň nedokázala dát Spartě góla, to už je známý příběh, starý jak lidstvo samo ;) Sparta když ví že na někoho nemá, tak prostě zůstává vzadu a jen odkopává balony. Hraje na 0:0 a s tím se potom těžko něco dělá pokud je soupeř na stejný úrovni, a pak takovej zápas většinou bejvá bez gólů a fotbal tím trpí. Tenhle způsob se naučili hrát hlavně v evropskejch pohárech, kdy remíza znamená milion do kasy, takže když věděj že je soupeř lepší, hrajou co „musej“, né na výhru ale na remízu 0:0.

Bobík147

Je to možné, ale vidím to spíše jako chvilkovou shodu náhod. Pokud ovšem třeba po polovině soutěže bude nadprůměrný počet gólů, tak by to mohla být příčina. Pět kol je však stále málo.

bolak

On by to taky mohlo bejt tím uvolněním pravidel ofsajdu, jestli už to teda bylo zavedený. Já si teda zatím ničeho nevšim, ale já koukám jen na sestřihy, a tam ty ofsajdový situace neukazujou, takže si toho člověk stejně nevšimne.