Shady

co říkáte na transatlantickou dohodu TIPP?

Nejlepší odpověď
fcoop

Co je jádrem pudla?
V uvedeném modelu vychází, že po „plné implementaci smlouvy“ budou mít firmy nižší náklady při průniku na trhy výrobků a služeb (evropské firmy na americký trh, americké firmy na evropský trh) i při investicích do výroby a služeb (opět americké do výroby v Evropě, evropské do výroby v Americe). To je vlastně pointa celého příběhu. Jak budou tyto náklady sníženy? Zčásti snížením cel (tarifů) na dovoz některých produktů, ale především snižováním tzv. „netarifních bariér obchodu“.

http://johani­sova.blog.ihned­.cz/c1-61512560-transatlanticka-dohoda-chysta-se-privatizace-evropske-legislativy

Ať se mi to líbí,nebo ne,kapitalismus je nejpřirozenější forma ekonomického systému. Jak to tehdy začalo? Výměnným obchodem.

Kapitalismus je ekonomický systém, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a jsou provozovány za účelem dosažení zisku. Ekonomické parametry jsou určovány prostřednictvím volného trhu, a to i ceny práce, nikoli řízeny pouze zásahy státu. …(Net)

Jde to vidět i jinak,tak jako všechno......­.............­.........zále­ží na tom,kdo a odkud se dívá, a co je schopný uvidět a pochopit.

Ptá se malý chlapec tatínka : ,,Tati, co je to ten kapitalismus?"

Tatínek odpoví : ,,to máš takhle. Představ si, že já jsem kapitalismus – já nosím domů peníze. Maminka s nimi hospodaří, takže ona je vláda.
Dědeček dohlíží na to, aby vše fungovalo tak jak má, takže on je odbory.
Naše služebná je dělnická třída.
My všichni máme jeden cíl – aby ty ses měl dobře. Takže ty jsi lid.
A tvůj malý bratr který je ještě v plenkách je budoucnost.
Popřemýšlej o tom a ráno si popovídáme."

Chlapec toho má plnou hlavu a jde tedy spát. V průběhu noci ho však probudí pláč jeho mladšího bratříčka. Již znaleckým okem obhlídne situaci a zří, že dítko je pokakané. Tak se rozhodne, že půjde za maminkou a oznámí jí to.

Když přijde do ložnice rodičů, slyší jen spokojené odfukování a tak se rozhodne mamku nebudit a jde rovnou za služebnou. Už za dveřmi je slyšet podivný hluk, a tak nakoukne klíčovou dírkou a vidí tatínka se služebnou, jak si užívají. Protože je zamčeno, tak se rozhodne nechat to na ráno.
dědeček je pozoruje oknem.

Ráno se ho tatínek ptá : ,,Dokážeš mi vlastními slovy říct, co je to ten kapitalismus?"

,,To je úplně jednoduché tatínku. Kapitalismus zneužívá dělnickou třídu, zatím co vláda spí a odbory nečinně příhlížejí. Lid je úplně ignorován a budoucnost je totálně posraná!!!!!!!"

P.S. Rusové s tím mají společného asi tolik,kolik má společného slunce a opilec.
Tedy: Každej večer někam zapadnou a ráno zas odněkud vylezou…

Další odpovědi
mosoj

Není zájem aby na to někdo něco říkal. Přece nás ohrožují hlavně Rusové a dost lidí to baští.
Doplňuji:
Jo a je vidět že se dost lidí se nechalo již oblbnout.
Jinak se musím ohradit. Nevkládejte mně do huby co jsem neřekl, ani nenapsal.
Z mého vyjádření jasně vyplývá že s tím Rusy nespojuji. Zmínka o nich je v docela jiném smyslu.
Ano toto je propaganda. Banány jsou červené a jestli je vidíš žluté tak se nech vyšetřit na očním.
Tak na to jsem již dost starý abych věděl co si mám myslet.
Mimochodem 75 % Američanů si myslí že Barak Bombama to dělá špatně. Ale to jsem odbočil.