Avatar uživatele
Shady

co říkáte na transatlantickou dohodu TIPP?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fcoop před 3646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Co je jádrem pudla?
V uvedeném modelu vychází, že po „plné implementaci smlouvy“ budou mít firmy nižší náklady při průniku na trhy výrobků a služeb (evropské firmy na americký trh, americké firmy na evropský trh) i při investicích do výroby a služeb (opět americké do výroby v Evropě, evropské do výroby v Americe). To je vlastně pointa celého příběhu. Jak budou tyto náklady sníženy? Zčásti snížením cel (tarifů) na dovoz některých produktů, ale především snižováním tzv. „netarifních bariér obchodu“.

http://johani­sova.blog.ihned­.cz/c1-61512560-transatlanticka-dohoda-chysta-se-privatizace-evropske-legislativy

Ať se mi to líbí,nebo ne,kapitalismus je nejpřirozenější forma ekonomického systému. Jak to tehdy začalo? Výměnným obchodem.

Kapitalismus je ekonomický systém, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a jsou provozovány za účelem dosažení zisku. Ekonomické parametry jsou určovány prostřednictvím volného trhu, a to i ceny práce, nikoli řízeny pouze zásahy státu. …(Net)

Jde to vidět i jinak,tak jako všechno......­.............­.........zále­ží na tom,kdo a odkud se dívá, a co je schopný uvidět a pochopit.

Ptá se malý chlapec tatínka : ,,Tati, co je to ten kapitalismus?"

Tatínek odpoví : ,,to máš takhle. Představ si, že já jsem kapitalismus – já nosím domů peníze. Maminka s nimi hospodaří, takže ona je vláda.
Dědeček dohlíží na to, aby vše fungovalo tak jak má, takže on je odbory.
Naše služebná je dělnická třída.
My všichni máme jeden cíl – aby ty ses měl dobře. Takže ty jsi lid.
A tvůj malý bratr který je ještě v plenkách je budoucnost.
Popřemýšlej o tom a ráno si popovídáme."

Chlapec toho má plnou hlavu a jde tedy spát. V průběhu noci ho však probudí pláč jeho mladšího bratříčka. Již znaleckým okem obhlídne situaci a zří, že dítko je pokakané. Tak se rozhodne, že půjde za maminkou a oznámí jí to.

Když přijde do ložnice rodičů, slyší jen spokojené odfukování a tak se rozhodne mamku nebudit a jde rovnou za služebnou. Už za dveřmi je slyšet podivný hluk, a tak nakoukne klíčovou dírkou a vidí tatínka se služebnou, jak si užívají. Protože je zamčeno, tak se rozhodne nechat to na ráno.
dědeček je pozoruje oknem.

Ráno se ho tatínek ptá : ,,Dokážeš mi vlastními slovy říct, co je to ten kapitalismus?"

,,To je úplně jednoduché tatínku. Kapitalismus zneužívá dělnickou třídu, zatím co vláda spí a odbory nečinně příhlížejí. Lid je úplně ignorován a budoucnost je totálně posraná!!!!!!!"

P.S. Rusové s tím mají společného asi tolik,kolik má společného slunce a opilec.
Tedy: Každej večer někam zapadnou a ráno zas odněkud vylezou…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Není zájem aby na to někdo něco říkal. Přece nás ohrožují hlavně Rusové a dost lidí to baští.
Doplňuji:
Jo a je vidět že se dost lidí se nechalo již oblbnout.
Jinak se musím ohradit. Nevkládejte mně do huby co jsem neřekl, ani nenapsal.
Z mého vyjádření jasně vyplývá že s tím Rusy nespojuji. Zmínka o nich je v docela jiném smyslu.
Ano toto je propaganda. Banány jsou červené a jestli je vidíš žluté tak se nech vyšetřit na očním.
Tak na to jsem již dost starý abych věděl co si mám myslet.
Mimochodem 75 % Američanů si myslí že Barak Bombama to dělá špatně. Ale to jsem odbočil.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek