Alesh

Co říkáte na tohle poselství?

http://video.id­nes.cz/?c=A1405­21_134509_mob_tech_pka&id­Video=V140514_11­3351_tv-zpravy_eli

Nejlepší odpověď
Drap

Nezbývá než souhlasit

Další odpovědi
Questman

Nwm proč ale tyhle věci mě vždycky donutí k slzám… ;(

Každopádně, je pravda, že na zařízeních trávíme dost času, hodně z nás.
Já osobně mám už nějakou dobu počítač, notebook i tablet ale není pravda, že by mě to omezovalo v mém volném čase. Chodím ven stejně často, jak když jsem měl doma jen x let staré rozhrkané železo co se sekalo i při načítání seznamu. Rozhodně bych chtěl trávit víc času venku s lidmi ale zase ne za každou cenu, je problém, že venku je hodně lidí, které bych nechtěl znát ani se s nimi bavit a zbytek sedí doma… u počítačů..... aha…

Dobře, tak teprve teď mi to došlo.

Každopádně znám jeden odstrašující příklad. Kamaráda, který má odjakživa asociální sklony a jemuž moderní technologie jen zvýšila zeď od okolí. Má smartphone a internet v něm a ačkoliv ho denně vidím ve škole a sedím s ním v jedné lavici, je zázrak, pokud za den promluvíme pár vět, ačkoli si máme co říct. Oči sklopené do modrého rámečku a řádek za řádkem se vykresluje ta hrozná skutečnost opravdového Matrixu…

Všechno se zdá horší už proto, že vývoj technologií jde tak hrozně rychle! Vemte si, kolik je to let, kdy jste museli televizi táhnout skoro na trakaři a počítače o výkonu dnešní vědecké kalkulačky zabraly místnost o velikosti tovární haly a dnes? Pamatuji si, když jsem poprvé před pár lety viděl jednoho japonského vědce v televizi, který uvažoval o možnosti 3D tisku, rodiče se smáli, kamarádi nevěřili a kolik je to let, kdy se to stalo skutečností? Od myšlenky k realitě pár let.. Nikdo si netroufá odhadnout, co tu bude třeba už za deset let. Myslím, že velkým hřebíkem do sociální rakve bude až se technologie jako Google glass, Recon jet apod. stanou cenově přijatelnými a všude dostupnými, nedej bože, až se jim podaří zmenšit technologii do podoby kontaktních čoček. Nedokážu si představit, jak pak budou chtít školy odhalovat podvodníky při písemkách, nějakými prohlídkami očních bulev nebo instalací rušiček signálu do tříd?.....
A nemyslete si, je li vám kolem 40ti let, je velká pravděpodobnost, že se toho dožijete, tomu se nevyhnete, takže se musíte pokusit se naučit s těmito novinkami žít.....

Nikoltyna

Páni…to video bylo super :D …ale myslím že to jen málo lidí změní…konečně to někdo řekl ale tahle planeta se tím bohužel neodpojí od těch přístrojů…

klumprt

Vzhledem k tomu, že tahle civilizace je na pokraji kolapsu a během pár let budeme mít úplně jiné starosti, tak si ty smartfouny užijme. Dokud máme elektřinu… 🙂

Psychotic

Že každá generace si myslí, že ta budoucí je nanic, protože je jiná. Že zábava současné generace (videohry, sociální sítě) je méně hodnotná než zábava té starší (knihy, skákání panáka, kouření za školou). Že starší generaci se zdá, že mladí jsou neslušní, jen pro to, že co je „slušnost“ se mění každým dnem a oni to nechtějí pochopit.

A že nejvíce řvou o tom, jak jsou lidé špatní a hloupí, ti, kteří jsou zaseklí v minulosti.

NikkiHeat

Souhlasím s ním tak na 75%. Když to dneska někdo přehání a civí do toho 16 hodin denně tak je to opravdu špatně ale je tu jisté procento lidí kterým to vyhovuje. Já jsem samotář už od malička a být mezi lidmi nesnáším. A internet beru jen jako způsob jak vyfiltrovat a najít lidi kteří mi jsou nějak blízcí…v reálném světě než bych je našel tak bych měl 150 let. Zkrátka já bych to zas tak neodsuzoval, spoustě lidem to pomohlo. Jako příklad bych uvedl seznamku kde si můžete vyfiltrovat partnera dle svých představ.....jak dlouho bychom ho hledali normálním způsobem?
Prostě virtuální svět je něco co k dnešní době patří a někdo v tom hledá jakési negace. Podle mě lidé dělají jen to co chtějí......kdyby nechtěli civět do PC 20 hodin denně tak to nedělají......

petra15

No to snad ví dnes uz kazdý, ale to „zpívání pri orgasmu“ te asi zajímalo víc, né ?