Jahoda

Co říkáte na takové chování? Je to normální?

Zdravím!

Dnes jsem šla po městě. Osobně nechodím vždy uprostřed chodníku, ale na kraji. Tak jsem šla i dnes. Za mnou jela paní s kočárkem a tudíž měla i dost místa. Jenže zřejmě chtěla zabočit na tu stranu, kde jsem byla já. Žádné slůvko „Zdovolením“, či něco podobného nezaznělo. Vesele zabočovala z kočárkem a to tak, že mi přejela nohu. Kočárek byl opravdu těžký, zvlášť, když v něm sedělo ještě dítě. A výsledek? Žádná omluva. Přesto to paní velice dobře viděla! Boty jsem poškozené neměla, ale myslím si, že omluva by měla zaznít. Ostře a se vztekem jsem na ni hodila pohled a dodala „Myslím, že když někomu přejedete nohu, či ho omylem žduchnete, měla byste se omluvit.“. Toto jsem řekla v klidu, žádným naštvaným hlasem. Odpověď „Panebože! Abyste se z toho neposr*la. A starejte se o sebe!“. Nekončila jsem, ale pokračovala „Já se mám starat o sebe? Vy mi přejedete nohu a žádná omluva? No to tedy pardon!“. Naštvaně jsem odcházela a jen slyšela " Tsss. Ta je ubohá."… Mám štěstí, že tato žena z našeho města není. Avšak lidé, kteří to viděli se na tu paní nehezky dívali.

Vím, že jsou mnohem horší věci, ale myslím, že by se daná osoba měla omluvit. Pokud já něhoho omylem žduchnu, řeknu toto " Omlouvám se, nezlobte se." a ještě se pousměji.

Jak se na tuto situaci a především chování díváte? Já myslím, že to je katastrofa!

Děkuji za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
pekynka

Zdravím Jahůdko, máme dnes nahozené téma chování už od rána. Někdy je frekvence styku s hulváty větší než jindy, ale tahle mladá paní si jednou naběhne s někým kdo jí to nedaruje a vychová ji, třeba i verbálně. Pak se bude omlouvat dopředu a možná že je nevychovatelná a narazí ještě hodněkrát.
Nekažte si den, zalijte si kávu a dejte jí na terase, svět bude hezčí.

Další odpovědi
anonym

Tak vidite,nejen venku narazite na hulvaty.

Bunnik

Nic si z toho nedělejte, svět už je takovej a jinej nebude… Lidi jsou různí a někteří jsou holt nevychovaní. Nevychovanost nejspíš čeká i to malé v kočárku.

anonym

Ahoj,tak si se mela optat,zda si neposkodila kolo u kocarku?Jahud­ko,fakt to od ni bylo drze,ale neboj to dite v kocarku ji to jednou vrati.

iceT

k tomu lze dodat jen to,ze lide se k sobe vubec neumi chovat,asi je to dnesni uspechanou dobou,kdy se kazdy stara jen a jen o sebe.co my s tim nadelame?

Tata

Právě jsi se stala účastníkem potvrzení jedné pravdy, že nejhorší srážka je s blbcem. Blbci nevysvětlíš žádným argumentem, že je blbec. Na tvou argumentaci okamžitě reaguje nadávkou, a v tu chvíli končí veškerá argumentace. Zde pomůže u fyzicky zdatných chytit pod krkem a vyhrožovat, ale i to je jednání blbce. Proto je lepší mlčky odejít, nebo se co nejservilněji omluvit v tom smyslu" Vážená paní promiňte mi že moje špinavá bota se stala vážnou překážkou pro kolečka vašeho kočárku". Slušnost mezi lidmi stále je, zvyšuje se však počet těch méně vzdělaných lidí kteří si svobodu a demokracii vysvětlují tak že si mohou dělat co chtějí, zkrátka blbci.

GM

Jahůdko, nic si z toho nedělej. Na každého jednou dojde, žádný strom neroste do nebe.

pondělí

dobře si tuto situaci pamatujte,v životě se vám jistě stane,že na někoho "najedete"fyzicky ale i duševně,
třeba vám jen vrátila to,čeho jste si vy nevšimla,že jste udělala,a nebo jen upozornila,na vaší ješitnost

straširybka

taky bych se do ní pustila, není to normální, ale já už se v této době ničemu nedivím. já to zažívám třeba v obchodě s košíkama. nedávno jsem jela busem a seděl tam mladý kluk, měl sluchátka, ale ne nahlas. do busu přišla stará paní, čekala, že jí pustí a nic, i na něj promluvila a on dělal, že neslyší, přitom jsem viděla, jak kouká a sleduje, co se bude dít. no nic, musela jsem slézt ze sedadla i s malou, pustila jsem jí a já stála a malá se musela držet mojí nohy. taky dobrý 🙂
mě spíš překvapí, když mi chlap otevře dveře nebo někam nechá jít první…

led

je to jednoduché. Na vine ste vy, nedodržali ste bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami 😁
Ale prirodzene plnú pravdu dávam Pekynke, teda aj vám.

anonym

Jojo, proto nerad chodím do města. Nejenom že ta paní je bezohledná řeznice, ale možná má i něco se zákonem.