Zlatý

Co říkáte na Santa Clause?

Je vám bližší než Ježíšek? Nebo výhradně uznáváte jen Ježíška a Santa vám nesmí do baráku? A nebo vám tyto dvě postavy splynuli v jednu? Co si myslíte o těchto stránkách: http://anti-santa.cz/ ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dochází k pomatení pojmů. Mikuláš už letos má svou šichtu za sebou při oslavě svého svátku, kterou spojuje s nadílkou. Ježíšek bude mít před Vánocemi narozeniny.
Američtí soudruzi to obojí spatlali dohromady.
Doplňuji:
Aby to nakonec s Jetulátkem nedopadlo takhle.
http://img.nadapenny.com/…

Další odpovědi:

Zlatý

Neuznávám Santu v ČR.
Na druhou stranu - ani na Ježíška už nevěřím ;)

Možná se pletu, ale já ten odboj vůči Santovi vidím tak trochu jako pózu, kterou lidi maskují, jak jsou z Ameriky celí paf :)
Přijde mi zajímavý, že jako jeden člověk nadáváme na zavlečeniny typu Valentýn/Helloween/Santa.., přitom bereme obchody útokem a jak smyslů zbavení skupujeme všechny ty kýčovitý valentýnky, medvídky se srdíčkama, dlabeme dýně, pořádáme strašidelný párty a na Vánoce si do oken cpeme obrázky Santa Clause.
V životě jsem se nesetkala s žádným Čechem, který by otevřeně přiznal, že Santu 'žere'. Všimněte si, že jak dojde řeč na téma Ježíšek vs. Santa, KAŽDÝ Čech začne plivat na Santu a brojit za Ježíška.
Ale tak kdo tady potom ten americký kult živí? Kdyby o toto zboží nebyl zájem, obchody by ho snad nenabízely..
Možná ať si prvně pokrytci sáhnou do svědomí a teprve pak zakládají 'anti-santa' kluby ;)

Co se mě týče, nemám se Santou vážnější problém. Nejsem unešená, že od září/října ho v českých ulicích potkávám na každým druhým kroku, ale ani to neženu do extrému, nemám potřebu přidávat se do nějakých anti sdružení. Svět už je stejně z větší části globalizovaný, tak proč už tu globalizaci nedotáhnout do konce, že jo :)

Zlatý

Stránka v odkazu,vyjadřuje i můj názor a nejen na Santu,ale na všechno co se sem zavleklo v posledních 25 letech.Předtím to byl i "děduška",který nám byl vnucován,ale neprošel.

Bronzový

Nepamatuju si, že bych od někoho ze svýho okolí kdy slyšel, že dárky nosí Santa. Přesto obrázek Santy je asi v mysli lidí víc zakořeněnej. Dává to smysl. Pokud chcete dárky - chcete je radši od hubenýho, otrhanýho, vousatýho hipíka nebo upravenýho tlušťocha s báglem na zádech plnym věcí?

Stříbrný

mne postava santy splyva s nasim mikulasem... aby taky ne, kdyz tvurci santy se mikulasem inspirovali

Pokročilý

chlapík v červeným, ano je ho u nás víc než dost, na Ježíška se zapomíná, i když tady pořád ''nosí'' dárky on tak motivy jsou spíše se santou - to bude asi tím že lidi ví jak vypadá

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.