Alesh

Co říkáte na Santa Clause?

Je vám bližší než Ježíšek? Nebo výhradně uznáváte jen Ježíška a Santa vám nesmí do baráku? A nebo vám tyto dvě postavy splynuli v jednu? Co si myslíte o těchto stránkách: http://anti-santa.cz/ ?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Dochází k pomatení pojmů. Mikuláš už letos má svou šichtu za sebou při oslavě svého svátku, kterou spojuje s nadílkou. Ježíšek bude mít před Vánocemi narozeniny.
Američtí soudruzi to obojí spatlali dohromady.
Doplňuji:
Aby to nakonec s Jetulátkem nedopadlo takhle.
http://img.na­dapenny.com/t20/113­54/nadap181140677­810231.jpg

Další odpovědi
barnajka

Neuznávám Santu v ČR.
Na druhou stranu – ani na Ježíška už nevěřím ;)

Možná se pletu, ale já ten odboj vůči Santovi vidím tak trochu jako pózu, kterou lidi maskují, jak jsou z Ameriky celí paf :)
Přijde mi zajímavý, že jako jeden člověk nadáváme na zavlečeniny typu Valentýn/Hello­ween/Santa.., přitom bereme obchody útokem a jak smyslů zbavení skupujeme všechny ty kýčovitý valentýnky, medvídky se srdíčkama, dlabeme dýně, pořádáme strašidelný párty a na Vánoce si do oken cpeme obrázky Santa Clause.
V životě jsem se nesetkala s žádným Čechem, který by otevřeně přiznal, že Santu ‚žere‘. Všimněte si, že jak dojde řeč na téma Ježíšek vs. Santa, KAŽDÝ Čech začne plivat na Santu a brojit za Ježíška.
Ale tak kdo tady potom ten americký kult živí? Kdyby o toto zboží nebyl zájem, obchody by ho snad nenabízely..
Možná ať si prvně pokrytci sáhnou do svědomí a teprve pak zakládají ‚anti-santa‘ kluby ;)

Co se mě týče, nemám se Santou vážnější problém. Nejsem unešená, že od září/října ho v českých ulicích potkávám na každým druhým kroku, ale ani to neženu do extrému, nemám potřebu přidávat se do nějakých anti sdružení. Svět už je stejně z větší části globalizovaný, tak proč už tu globalizaci nedotáhnout do konce, že jo :)

tom004

Stránka v odkazu,vyjadřuje i můj názor a nejen na Santu,ale na všechno co se sem zavleklo v posledních 25 letech.Předtím to byl i „děduška“,který nám byl vnucován,ale neprošel.

eLx

Nepamatuju si, že bych od někoho ze svýho okolí kdy slyšel, že dárky nosí Santa. Přesto obrázek Santy je asi v mysli lidí víc zakořeněnej. Dává to smysl. Pokud chcete dárky – chcete je radši od hubenýho, otrhanýho, vousatýho hipíka nebo upravenýho tlušťocha s báglem na zádech plnym věcí?

lukas.zmizik

mne postava santy splyva s nasim mikulasem… aby taky ne, kdyz tvurci santy se mikulasem inspirovali

bubukaa

chlapík v červeným, ano je ho u nás víc než dost, na Ježíška se zapomíná, i když tady pořád nosí dárky on tak motivy jsou spíše se santou – to bude asi tím že lidi ví jak vypadá