Kelt

Co říkáte na S. Grosse, který se omluvil, po tom co udělal?

Je to zvláštní, Gross se omlouvá po více než 10 letech. Hrdě se hlásí k tomu, že se stal katolíkem. Jak to na Vás působilo? Co vy na to?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Rocker

S miliony na kontě se v Boha věří líp,než s prázdnou kapsou.

Další odpovědi
Mirdas

Stane se katolíkem a je mu odpuštěno ?
Nejdříve ať vrátí všechno co nakradl a " vyspovídá " se celému národu, policií, co, kdo, kde, jak, kdy a vlastně vše čeho se jeho, a nejen jeho, zázračné zbohatnutí týká !
Dokavaď neuveřejní jmenovitě praktiky našich zákonodárců, neuvěřím že to " MYSLÍ UPŘIMNĚ " !

anonym

Neviděl jsem to – ale pokud se „hrdě se hlásí k tomu, že se stal katolíkem“, zřejmě hodlá dělat další kariéru v KDU-ČSL.

kapka

Co vím z novin, tak je ochrnutý a vážně nemocný, tím se leccos vysvětluje. Chce do nebe, no. :D
A jinak souhlas s Mirdas, at vrátí, co nakradl atd. -_-

led

„14 Bola totiž práve sobota, keď Ježiš spravil blato a otvoril mu oči.“ (Evanjelium podľa Jána)
Človek ma právo pozrieť dozadu na svoju cestu a hodnotiť. Niektorí tento pohľad robia automaticky ako šofér za volantom (50/50), niektorí občas,ak im výjde čas. potom sú prekvapení a niektorí hľadia len vpred, na spúšť, čo zostala za nimi radšej ani nepozrú.
Zjavne S.Gross v čase svojich zdravotných problémov sa konečne pozastavil na kus reči s históriou a vlastným svedomím. Začala ho trápiť záhada zamknutých dverí jeho budúcnosti. Uvedomil si, že budúcnosť je pevne zviazaná cez prítomnosť s minulosťou.
Baruch (a Jeremiášov list):
„Vyznanie viny
15 Potom povedzte: Pánovi, nášmu Bohu, patrí spravodlivosť, ale nám až dodnes hanba v tvári, nám, ľuďom z Judska a obyvateľom Jeruzalema, 16 našim kráľom, kniežatám, kňazom, prorokom, našim otcom, 17 pretože sme zhrešili pred Pánom. 18 Neposlúchali sme ho, nepočúvali sme hlas Pána, nášho Boha, že máme kráčať podľa Pánových príkazov, ktoré nám predkladal. 19 Odo dňa, keď Pán vyviedol našich otcov z egyptskej krajiny až do dnešného dňa sme boli neposlušní voči Pánovi, nášmu Bohu, boli sme nedbanliví, takže sme nepočúvali jeho hlas. 20 Preto nás postihovali nešťastia a kliatba, ktorú určil Pán prostredníctvom svojho služobníka Mojžiša v deň, keď vyviedol našich otcov z egyptskej krajiny, aby nám dal krajinu oplývajúcu mliekom a medom, ako je to dnes. 21 Nepočúvali sme hlas Pána, nášho Boha, čo nám znel v slovách prorokov, ktorých nám posielal, 22 ale chodili sme každý podľa úmyslov vlastného zlého srdca, pracovali sme v prospech cudzích bohov a páchali sme zlo pred očami Pána, nášho Boha. “

suaeda

Zajímavé je, že se neustále mluví o Grosovi jaký byl zloděj a kolik toho nakradl. Přitom je mnoho jiných, kteří nabrali několikráte víc a o nich je stále ticho.
Podle mne byl Gross obětní beránek bývalé pravicové vlády pro uklidnění davu, aby se jako dokázalo, že se dělají čistky a je spravedlnost.
Spravedlnost u nás bude až se budou postihovat nakradené majetky nejen u lidí, kteří to způsobili ale i u jejich rodinných příslušníků včetně bývalých. Tato spravedlnost platí v okolních zemích u nás ne.

klob1

Že by zase další tah, jak odvést pozornost, od něčeho nekalého? Co čekat od politiků? A ještě takového, jak jen se dá zde souhlasit s většinou,co již odpověděli? Z.je také si myslím. Bůh ho má raději nežli lidé, kteří poctivého vyznání jsou?
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Jen pro někoho lépe a pro jiného hůře. Pro někoho ano a pro někoho vůbec ne.
A on najednou věří v Boha? Tak lepší pohádku na dobrou noc asi nikdo už nevymyslel. Možná ve větší krádeže, že? Kdyby to myslel Vážně, tak vrátí
lidem vše i s úroky a vysvětlí vše nejprve.
A omlouvat se, že se stal někým jiným, co na tom?
Kavac, to myslíš, že jako nemohl G. Husák být Komunista i Katolík? Jako mít víru?
Znám takových lidí více, že věří a jsou i komunisté. To samé může být i v jiných kombinacích klidně a ono je.

Roky

Jak se lidově říká:na každou s… se vaří voda!

kavac

Pamatuji se, že G. Husák, který byl celý život velkým komunistou se před svou smrtí také veřejně přiznal k víře. Inu když je člověku nejhůře dovolává se pomoci nejvyšší.

mosoj

A co udělal ?
Doplňuji:
Někdo dělá kariéru v politice někdo na Odpovědích. Proto je zde několikrát.

led

Baruch a Jeremiášov list citácia z biblia on line:
http://www.bi­blia.sk/index­.php?akc=bibli­a_sk&hl_kniha=bar&stra­na=1&hl_druh=0