Putin

Co říkáte na přejezd kolony vozidel armády USA Českou Republikou?

Nepřijde vám to stupidní? Náklady jdou na ČR, téměř nikdo s tím nesouhlasí. Dokonce i přes to, že všechna média píší, že návrh byl schválen vládou, tomu tak není! Návrh schválil Stropnický minulý čtvrtek, ale vládě to oznámil až v pondělí! A nakonec – to máme už tak málo poničené silnice? ☹
Doplňuji:
Pardon, nevšiml jsem si, že už to tady je ☹ A to jsem to hledal ☹

Nejlepší odpověď
Nerevarin

Neni to šťastná událost, ale spíš mi to nevadí. Jsme v NATO. Pro mě lepší patřit do NATO, kde je USA a prakticky celá západní a střední evropa, než být „osamocen“. Kdekdo tvrdí, že bychom měli být neutrální a nepatřit nikam. Ale to je na tak malou zemičku uptrostřed evropy naprosto nereálné a nebezpečné. Vždy budeme pod nějakým vlivem. Lepší západ, než východ. Osobně nechápu anti NATO nálady v této republice. Lidé už zapomněli? Jelikož jsou to naši spojenci, máme k nim i závazky. Takže já rozhodně kvůli konvoji plivat a vztekat se nebudu.

Další odpovědi
anonym

Vláda souhlasila s průjezdem této jednotky ozbrojených sil Spojených států,“ informoval na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Konvoj by měl projet v době od 29. března do 1. dubna.

Emefej

Už to tu bylo: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-prujezd-americkych-vojenskych-tanku-a-obrnenych-vozu-nasi-republikou-ponici-nase-silnice-a-dalnice

da ny

Operace Atlantic Resolve
Vláda jednala, kabinet rozhodl.
Vyjadřujeme tím sounáležitost se spojenci, potvrzujeme závazky k NATO ;)
Konvoj pojede přes 6 zemí, z Estonska do Bavorska:
http://www.de­nik.cz/z_domo­va/americky-konvoj-prejede-pres-cesko-rozhodl-kabinet-20150316.html
http://www.bles­k.cz/clanek/li­ve-zpravy/308207/vlada-rozhodla-o-prejezdu-americkeho-konvoje-pres-cesko.html

Drap

Neříkám nic. Taky by to nebylo nic platné. Nelíbí se mi to ale.