Bronzový

Co říkate na nový zákon, že majitelé kotlů na tuhá paliva, budou muset jednou za 2 roky zvát na kontrolu odborníka?

více čtěte zde:

http://kutilska.poradna.net/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

a co tam ten odborník uvidí? po prohlídce mu dám za to kouknutí litr a on mi napíše papír, kde bude napsáno. závady- kouří, nevysypaný popelník, prach v kotelně, doporučuji kotel vyměnit za automat, nebo na plynový čí elektrický. když mu dám litr navíc, tak žádná závada

Další odpovědi:

Stříbrný

Myslím, že je to v pořádku. Někteří nedodržují ani roční revize komínů, natož aby se odborně kontrolovaly kotle. Takže se topí nehospodárně, neekologicky a narůstá nebezpečí požárů.

Stříbrný

Zatím to neřeším, třeba do té doby umřu (je mi letos 63 let a umřeli mladší moji spolupracovníci) a tak proč bych se stresoval.
A pokud do té doby přežiju, tak se ještě uvidí, nic se nejí tak horké jak se uvaří.Kotel mám starý 25 let, takže do té doby třeba odejde a koupím nový.

Zlatý

U nás v panelovém domě, který obhospodařuje bytové družstvo vlastníků, chodí kominík třikrát za topnou sezónu a po vyčištění zanechává revizní zprávu. Tak nechápu, proč je další nařízení!

Bronzový

Tak, tak, jen "houšť a větší kapky!" No, a protože dobrý technický stav kotle automaticky nezajišťuje kvalitní spalování, zavedl bych ještě povinné pravidelné přezkušování ze znalosti norem, obsluhy kotlů a první pomoci při nehodách (něco podobného, jako mají elektrikáři - vyhl. 50). Cena by mohla být pro začátek rovněž kolem 1000,- Kč. Kdo neudělá, netopí! A taky pračky! Lidi tam perou bůhví co a ta spotřeba vody... Možná by to chtělo staré nehospodárné pračky zakázat, kontrolovat a pokutovat! Když tak koukám po baráku, to by se toho ještě našlo... :-)))

Pokročilý

Když nedělám revize na komín, nebudu ani na kotel. Proč?
Na střechu umím vylézt, stejně tak si vyčistit komín štětkou a prohlídnout volný průchod.
Mám litinový kotel, starý 2 roky a s běžnou minimální životností 50 let. Z kotle vede půlmetrová vodorovná roura, tu čistím cca 1x za 14 dní. Topím výhradně bukovým/dubovým dřevem. Nevím co na tom kdo chce vidět. Resp. za co by po mě někdo mohl chtít litr. Pokud mi z komína nejde dým jak z lokomotivy, což fakt nejde, tak nemám povinnost si do baráku nikoho pouštět. A až mi úředník napíše, doložte revizi kotle, tak mu donesu fotku malých kamínek z obýváku s tím, že KOTEL nemám.

Pokročilý

Termín "zvýšení daní" zní blbě, takže stát i obce si rádi vypomůžou všelijakými poplatky, pokutami, revizemi atd. Tohle bude asi další v řadě.

Stříbrný

Mám vynechat sprostá slova aby mně neblokli??? Tak neříkám nic...

Ještě chápu smysl těch "kontrolorů" co maj kontrolovat jestli někdo nepálí pneumatiky, i když mi to připadá trochu problematické.... Ale pravidelná revize kotle? To si někdo zas prosadil ptákovinu aby si zajistil pravidelný příjem...

Bude dál někdo chodit kontorlovat jestli správně používáme PANAPR?

Zlatý

Očividně "povinná revize komínů" se neosvědčila a s těmito kotly to podle mého skončí zrovna tak, takže u nás v okolí Ostravska budeme moci v zimě i nadále počítat s "Pekingem".

Lahny, správně, všecjno, co bylo stvořeno, musí zaniknout a nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat, protože co znamená trošku kouře ve vesmíru, že...

Pokročilý

Nemá někdo z obyčejných občanů známého lobistu, který by zaloboval v parlamentu na nějaký přílepek k tomuto výtvoru

Diskuze k otázce

anonym

Lahny,tak si to tam užij.

Zlatý

barbakan

...áááá, užalovaný kutas se ozval. Ty tam budeš dříve.

Stříbrný

lahny

Děkuji Jugare.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.