quentos

Co říkáte na novinku českých drah – kupé/vagóny pouze pro ženy?

Ač to zní na první poslech absurdně, on to zas není tak špatný nápad. Nejen kvůli ochraně před útočníky, ale taky z toho pohledu, že se budou mít kam posadit – což často kvůli buranům, kteří je nepustí, nemají. Často jsem ve vlaku rovněž natrefil na povedené párečky: chlap se posadil, ženu nechal stát. Že se ženám divím, jak si to můžou nechat líbit a jak s takovým křupanem mohou něco mít, nechám radši stranou – křupani byli přece pro ženy vždycky nejpřitažlivější.

http://byznys­.lidovky.cz/dra­hy-zavedly-kupe-pouze-pro-zeny-pry-je-ochrani-pred-utocniky-pvp-/ln-doprava.asp?c=A120205_­174723_ln-doprava_mev

Nejlepší odpověď
dudu

Jen aby to islámisté nepojali, že se po nich opičíme jako provokaci a nevyhlásili ČD svatou válku. Ženám se tato geniální myšlenka možná zamlouvá, ale jinak toto řešení opět odpovídá našemu absurdistánu. Samozřejmostí by spíše měla být drážní policie a bezpečné cestování ve vlacích pro všechny. Např. já coby vetchý důchodce, pokud budu chtít cestovat bez obav, abych se do dámského separé vetřel v přestrojení.

Další odpovědi
GM

Výborný nápad. Vlakem jsem necestovala už mnoho let právě z toho důvodu, že po většinu cesty Ostrava – Brno mne pokaždé otravovali opilci a pobudové. Jezdím autobusem, protože se mohu v případě nebezpečí dovolat ochrany u řidiče nebo vlastním autem.

lukas.zmizik

sice to chapu, ale je to smutne, ze spolecnost musela zajit az tak daleko…
…ja videt opilce, jak obtezuje zenu, tak mu normalne lisknu a naliskal bych zaroven vsem ostatnim „chlapum“ backoram, kteri by tomu necinne prihlizeli

tom004

Zdůvodnění umím pochopit,ale stejně bych byl proti.Opravdu by to mohlo ve vlacích vypadat dost šíleně.To bychom se mohli také dočkat toho,že by byla kupé pro jednotlivé vrstvy obyvatel,hned potom pro doktory,zední­ky,truhláře,in­ženýry,ap.Děku­ji,ale nechci. To řešení by mělo být jinde. Například v menší nevšímavosti ostatních spolucestujících.

Terryle

Výbornej nápad na večerní nebo noční spoje. Jinak v tom moc smyslu nevidím, a to i jakožto poměrně častá cestovatelka vlakem.
Že si chlap sedne a nepustí sednout „svou“ ženskou… to bys asi do vztahu musel vidět. Chlap může být utahanej po práci, ženská mohla do odjezdu vlaku ležet. Chlap může mít zdravotní problémy, ženská být zdravá jako ryba. Nebo prostě jen celý den seděla a stát jí nevadí. Nebo nemá zapotřebí mít výhody z toho, že je ženská. Samozřejmě, jsou určitě i křupani, co si hamznou sami a nezajímá je, že by si „ta jejich“ taky sedla, ale nemusí to tak být vždycky.

venkovan

Trochu mi to vadí, naši společnost vnímám jako tradičně smíšenou. Raději bych viděl vygón pro chlapy co se neumí slušně chovat – průvodčí by měl právo je tam dovést i třeba za ucho nebo pod elektrickými výboji.
Ale nedivím se ženám, že to vítají. někteří pánové neví jak se chovat ve chlévě, natož v dopravních prostředcích.

anonym

http://www.od­ditieszone.com/wo­mens-prisons-in-turkey/

Odtud ČD získaly inspiraci.

SeptikB

Podle mě to moc nezmění. Než přijde průvodčí a vykáže toho opilce, tak on dotyčným ženám… minimálně zkazí náladu 😁 Nicméně, až mě příště bude zase otravovat nějaká feministka, tak jí odkážu právě na tyto dámské kupé.

Jinak k tomu „nepustí sednout“ – ženy si o to buď neřeknou, nebo při oslovení odmítnou, což je důvod, proč jsem přestal pouštět kohokoliv si sednout. Ale v případě páru už to nechápu ani já.

johana 56

Vlakem cestuji často,na delší trasy si raději ojednám místenku.Ani tak ale není jistota,že cesta bude klidná.Ženy by tento příjemný nápad uvítaly.Jen aby ČD nechtěly vysoký příplatek za nadstandard.

Drap

Snad na mezinárodních nebo dálkových tratí. Jinak to nevidím reálně.

pokazdejinak

přiznám se, že si hodně vybírám kupé, když náhodou jedu sama večer – takže tahle novinka by se mi líbila… ve zprávách k tomu udávali, že by ten vagon byl opravdu hlídaný, nezvaní muži by tudíž měli být vykázáni opravdu rychle :)
jinak už v současné době jezdí spec. vagon pro rodiče s dětmi a ten využívám vždy, když to jde :)