salsa verde

Co říkáte na názvy pokrmů na jídelních lístcích našich restaurací?

prsa paní nadlesní, katův šleh, tajemství panímámy a podobné výtvory?

Nejlepší odpověď
anonym

V práci jsme chodili na stravenky pravidelně na obědy do okolních restaurací.
Takže jsme se už naučili názvy dešifrovat, jen jsme zaznamenávali podivnou úměru, čím exotičtější a tajemnější název, tím vyšší cena, ale bez adekvátní kvality.
Doplňuji:
Ad arygnoc, s oblohou máš zcela pravdu.
I sami kulinářští profíci to posuzují jako naprosto neharmonický a neadekvátní nešvar v českých hospodách, ale kupodivu až po r. 89.
Klasická česká kuchyně s tímto nemá nic společného.

Další odpovědi
Syd

Že je to jako kdyby tam žádný nebyly, stejně vybírám podle ceny a až když si vyberu, tak se kdyžtak zeptám číšníka co že to vlastně je

arygnoc

co ceny, co názvy, ale ta uniformita!
obloha snad ke každému jídlu, i když požádám, že ji nechci (ne kvůli ceně), stejně mi tam vrazí aspoň kousek neidentifikovalného „zelí“.

pokud můžu, restauracím se vyhýbam, ale ne vždy to jde.

z názvu jídla se mnohdy nedovíte, o co jde.
tudíž objednávka je loterie.

Ponytail

Zmíněná „tajemství“ a podobné věci si vůbec nedávám. Ono to většinou nebývá nic extra a rádoby zajímavý název tomu stejně nepomůže. Oceňuji, když je jídlo pojmenováno tak, aby bylo zřejmé, co bude na talíři.

anonym

Navštěvujeme jen dvě restaurace,kam se jdeme najíst,nejraději mám mysliveckou.Výborná kuchyně,velký výběr a hlavně v závorce pod názvem je uvedeno,z jakých surovin je pokrm vyroben.Uvádí se i pálivost jídel od 1–3.Tam nemáme problém s identifikací pokrmu.Tam se ráda vracím.Jen ta obloha je opravdu vždy stejná.Raději ji vynechám,ono se taky nedá nic jiného vymyslet,dám si raději nějaký salát,který mají v nabídce a vždy je čerstvě připraven.Co se týká příloh,je všechno ,na co si vzpomenete.

anonym

Jen aby to jejich vecne tajemstvi nebylo to , ze maso bylo stare a reklamaci by pak neuznali s tim , ze to bylo to tajemstvi. ! 🙂 -iv-