ivzez

Co říkáte na doručování zboží z e-shopů prostřednictvím dronů, robotů apod.?

Mall.cz úspěšně otestoval doručení zboží zákazníkovi dronem. K doručení
stačily 3 minuty, příprava na start trvala 2 minuty, celkem tedy 5 minut.

Podle mne je to zajímavý způsob dopravy.
Přemýšlím, jak by se řešily platby, jestli by bylo možné dron zvolit jenom
v případě platby předem, nebo jestli by byly možné platby kartou, hotovost…

Jaký na to máte názor?

http://moneymag­.cz/aktuality/7216-mall-cz-uspesne-otestoval-dorucovani-dronem-balicek-predal-za-3-minuty

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím jak by to fungovalo v našem státě, ale zrovna o víkendu jsem se o tom bavil s dcerou, která žije v Austrálii a zeťák ukazoval ( přes Skype) jaký dron si koupil.
Tam dostal jeden člověk pokutu za to, že si poslal dron pro hamburger.Prý je to ohrožování lidí, protože nemůže předpokládat, že se dron neporouchá a někoho nezraní.

Další odpovědi
Lamalam

Je to paráda. Právě jsem si z Japonska objednala nový klavír. Už vyhlížím, kdy ten dron přiletí.

Drap

Četl jem včera. Je jen otázkou času, zda to půjde uplatňovat ve větším měřítku a zda nenastanou nějaká omezení. Faktem je, že zákazník by měl zásilku dříve a expediční firmu by to vyšlo levněji.

Tw!st

Pro lehké zásilky které dron unese je to určitě výhodné, je to levnější než pohonné hmoty do auta a zároveň to bude lehce redukovat dopravu. Otázkou je, kolik dronů bude denně „sestřeleno“ nechápajícími lidmi, kteří nemají žádnou představu o tom co takový dron vlastně je.

Kepler

Je to určitě zajímavý způsob dopravy, ale je využitelný jen na velmi malé vzdálenosti a jen pro menší balíčky. Takže využití je velmi omezené a nedávám tomu velkou budoucnost. Je tu taky velká otázka bezpečnosti, už teď existují technické možnosti, jak si odchytit drona. Otázka platby je asi stejná jako u běžných distribučních služeb.

lota

Myslím, že na to ještě nedozrála doba.

Kepler

Lamalam: určitě to bude Chinook, bacha!