Stingo

Co říct při pohovoru, proč jsem odešla z minulé práce?

Četla jsem, že se nemá pomlouvat minulý zaměstnavatel…

Nejlepší odpověď
Nerevarin

Ano je to pravda, při pohovoru by se člověk neměl o bývalém zaměstnavateli vyjadřovat negativně. Celkově by se člověk měl vyvarovat jakékoliv negativní mluvy o čemkoliv. Ale někdy je to těžké. Rozhodně neříkat, že jsi se nepohodla, nebo že ti někdo vadil apod. To by si pak mohli vyložit třeba tak, že se neumíš s lidmi domluvit, nebo že máš problém pracovat v kolektivu, či že máš problém s autoritami.

  • sháním místo s lepšími platovými podmínkami
  • chci pracovat někde, kde se lépe uplatním
  • cítil jsem, že to není práce pro mě (ikdyž tohle bych ještě nějak upravil)
  • nevyhovoval mi rozpis směn, nebo lokace
  • cítím, že tato firma nabízí místo, které by mě bavilo, nebo ve kterém bych se

    více realizoval

Zkrátka neříkat proč jsi odešla, ale proč chceš jinam.

Další odpovědi
anonym

Tak to jsi asi ještě mladá, protože při mých pohovorech na tuto otázku už nedošlo.
Skončil jsem na první otázce JAKÝ JSTE ROČNÍK NAROZENÍ.A protože jsem ročník 1953 tak už byla odpověď PRO NAŠI FIRMU JSTE NEPERSPEKTIVNÍ
Zlatí komunisti, tam taková otázka nikdy nepadla.Tam chtěli vědět co umím.

zjentek

No tak pokud tě nebaví mluvit pravdu, tak to vyjádři nějak neverbálně, to je někdy víc, než tisíc slov. Nemysli si...........toto je dobrá rada ;)

Tw!st

Tak řekni co je pravda, nebo řekni něco že jsi to měla do práce daleko, nebo že ti ta práce nevyhovovala/ne­bavila tě. Ano, pomlouváním zaměstnavatele si u nového moc nešplhnete.

Quimby

Proč má lahny nejlépe obodovanou odpověd?
Vždyť na otázku vůbec neodpověděl.

Klaproth

Protože komunisti byli zlatí, ale zapomněl napsat, že nejprve se šlo před fluktuační komisi a tam muselo hezky po soudružsku zdůvodnit, proč chce do jiného zaměstnání.

anonym

Tak to kecáš.Nikdy jsem před žádnou komisí nebyl.Při první změně zaměstnání jsem se stěhoval do jiného okresu a při druhé změně zaměstnání jsem sice byl před ROH komisí, ale protože jsem jim uvedl důvod, že jinde mi dávají více, tak jsem sice dostal 6 měsíců výpovědní lhůty navíc, ale když chceš odejít, tak tě to nerozhází.
A na druhou stranu, musíš komunisty zničit jejich vlastními argumenty , což jim nešlo pod nos a nakonec mně pustili dříve.
Ono se člověk také nesměl bát a nebýt připosraný když udělali bububu.
Na rozdíl od dnešního systému, tak jsem se mohl rozhodovat mezi 10 – 20 firmami a NIKDE SE NEPTALI KOLIK MI JE.
A to neříkám protože jsem byl mladý, ale jakýkoliv starší člověk neměl problém sehnat i v 59 letech zaměstnání.