hela

Co provést s orchidejí po odkvětu?

střihá se ten odvetlý stonek? Úplně celý nebo se nechávají nějaká očka?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Některé květní stonky (laty) se odstřihují ne vždy na stejném místě. U odkvetlé Phalaenopsis si musíme rozmyslet, jestli odstřihneme výhon, nebo počkáme, zda rostlina nevykvete na stejném stonku ještě jednou, může nám tak z jednoho stonku kvést postupně i několikrát. Nikdy však neudělá, takový hrozen květů jako při prvním květenství. Zaschne li stonek a to je na první pohled patrno, odstřihneme jej centimetr od báze rostliny.

nejlépe si najít stránky o orchidejích a tam zjistit jaký máte vlastně druh a podle toho o rostlinu pečovat