Klarushka.48

Co proti zappáchajícímu podpaždí?

I když třeba sedím doma tak se.. jakoby „zapotím“ a smrdí mi v podpaží. I když ho mám oholené.. VÍM že to je tím že dospívám!!!! Celkem mě to už štve , prosím poraďte mi! Nechci ňýká blbý reklamní deodoranty či co ten zápach přebije , chci něco fakt účinnýho co by mě toho zbavilo..aspoň trochu! dík za odpovědi..

Odpovědi
Damiana

Trochu oponuji Aleshi, promiň.:-)
Deodoranty neomezují pocení, ale pot rozkládají. Jsou (obvykle) parfumované, ale proti pocení jako takovému neúčinné.
Proto se kolem nich nevedou takové spory jako okolo antiperspirantů (perspirace=po­cení). Základní funkcí zmíněného výrobku je zabránit pocení, výrobce tedy neřeší výzkum drahých vůní, které musí vydržet fungovat minimálně dvanáct hodin při intenzivní expozici potem. Existují neparfémované, ale některé voní také.
Princip je prostý a účinný – potní žlázy se prostě ucpou příslušnou chemikálií a suchá podpažní jamka je pouze lehce ovoněna. Efekt je prakticky časově neomezený, přípravek levný, jeho „bezproblémovou“ cestu na trhy předurčuje cena a reklama. Jenomže…O odvod škodlivin z těla se starají lymfatické žlázy. V podpaží ústí jedny z nejdůležitějších, množství toxinů transportovaných tělem je zde tedy nejvyšší. Nebudu se dlouze rozepisovat o ucpávání těchto žláz, hromadění hliníku v těle (antiperspiranty obsahují aluminium chlorodyhrát) a možných nežádoucích následcích…
V pubertě se potíš víc a také (pardon) jsi víc cítit. Je to hormonální záležitost. Mohu ti doporučit pití čaje ze šalvěje (omezuje pocení), důslednou hygienu a časté vyměnování oblečení. A ten deodorant také nezatracuj.:-)
Doplňuji:
A ještě maličkost. Samostatný pot nepáchne. Nepříjemný „odér“ vzniká působením bakterií, které ho rozkládají. A také je důležité to, co jíš a jakým způsobem žiješ. Doporučuji ti víc popřemýšlet o tom, co jíš a zvolit zdravější jídelníček (třeba „cibuláři a česnekáři“ páchnou fakt dost děsně) a také vyzkoušej pravidelné saunování. Další příčinou bývá nadměrný stres.
Mrkni ještě do odkazu.:-)
http://ona.id­nes.cz/poceni-ovlivnuje-i-jidlo-ktere-snite-aneb-co-ne-vite-o-potu-pnf-/krasa.aspx?c=A100427­_141241_ona_kra­sa_abr

BANAN93

deodorant nějakej kvalitní a co ti bude zabírat
Doplňuji:
dále taky nenosit tryčka na kterých jsou „koláče“ vidět – jen pak znervozníš a dělaj se ještě větší

huxa

také jsem tímto trpěl mezi 12–15 lety mého života. Používal jsem deodorant (antiperspirant nedoporučuji-potit se je přerozené a většinou zdravé) Old Space (taková ta tyčinka). Ale to asi pro holku moc nebude. Jestli ti do toho můžu ale mluvit, Kluci si více všímají holek, které jim správně „smrdí“-potem se ti vylučují hormony, které přitahují potencionální partnery-v tvém případě by to byli samečci.

Alesh

  1. jedná se o podpaží, nikoli podpaždí viz zdroj.
  2. když se člověk zapotí, tak smrdí, to je normální. Bojovat se s tím dá a) deodorantem (omezuje tvorbu potu a voní) nebo za b) antiperspirantem (pouze omezuje tvorbu potu)

Čili si pořiď antiperspirant.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pod­pa%C5%BE%C3%AD