VampGirl

Co prosím znamená zkratka DI?

Setkala jsem se s touto zkratkou v článku o dopravě, konkrétně ve větě: DI je předpokladem pro ekonomický rozvoj. Nevíte, co zkratka DI znamená? Děkuju

Nejlepší odpověď
iq

domnívám se dopravní infrastruktura

Další odpovědi
vodník

Dopravní integrace.Jedná se o soustředění dopravy tak,aby vznikl tzv.integrovaný dopravní systém „IDS“,který umožnuje v daném regionu vzužívat veřejnou dopravu cestujících s maximální návazností spojů mezi jednotlivými druhy dopravních prostředků s jediným cfstovním lístkem.Uvedu příklad:na dopravním podniku nějakého města si koupíte jízdenku v nějaké ceně na IDS a platí vám jak na tramvaj,tak na vlak či autobus a vy si přestupujete bez starosti o pořizování dalších jízdenek.Podmínkou je, aby dopravci daného regionu byli do IDS zapojeni.

roxy52

Dopravní inspektorát.