Džanička

Co pro vás znamená název bistro a rychlé občerstvení?

Co přesně byste v takovém podniku nejčastěji chtěli hledat?

Nejlepší odpověď
Kepler

V podstatě totéž, na co jsme zvyklí dosud: samoobslužný prodej jídla a nápojů. Ceny by měly být mírné, nákup rychlý, klidně konzumace na stojáka. Někde pokulhává kvalita prodávaných potravin, nebo kultura prostředí. Uvítal bych i čistá WC a některé doplňkové služby (třeba jídlo do krabičky sebou). Hlavně rychlost a láce.

Další odpovědi
anonym

Obojí je k uspokojení hladových, kteří si můžou zakoupit různé jídla, jako jsou studené párky a teplé pivo.

Prodávají se opékané uzeniny, grilovaná kuřata, hranolky, langoše, párky v rohlíku.. a vesměs jsou umístěný v nějakém stánku, maringotce atd.

Už vidím, třeba v KFC, které je považováno za rychlé občerstvení, jak si zákazník mezi obsluhou nandává porci hranolek a cmrnde si na ně kečup. Trochu blbý, ne?!
Za samoobslužný prodej považuji bufet, jídelnu…

Tuřín

Slovo bistro vzniklo z ruského „býstro“ – rychle. Nevím, zda je to určitě pravda, ale údajně někdy na napoleonských válek, když si ruští vojáci v Paříži objednávali jídlo a pořád řvali „býstro, býstro“ 🙂

da ny

NIC, obejdu ho obloukem ;)
Pokud mne okolnosti přinutí, vystačím si v bistru 4× do roka s chlebíčkem.
2× do roka křídla v KFC Raději jdu do bufetu na „hotovku“

Pipka

levná a nekvalitní strava