Nikkol

Co přivedeme na svět z vejce,které vezmeme černému kuřeti?

To vejce musí zahřívat žena 40 dní ve svém podpaží. V této době se nesmí vyzpovídat, stříhat si nehty, mýt obličej a modlit se
Doplňuji:
jojo, Dědapetr přijde na všechno 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak může kuře mít vejce a ještě k tomu černé ? co je to za nesmysl?

Další odpovědi
dědapetr

Vylíhne se plivník.
Přezdívalo se mu všelijak: plevec, šotek, šetek, rarášek, špiritus, špírek. Pokud se však budeme probírat lidovou slovesností a narazíme na kapitolu věnovanou nadpřirozeným tvorům žijícím v bezprostřední blízkosti člověka, nepochybně narazíme na jeho nejznámější jméno: plivník!
Návod, jak rozšířit domácnost o nového člena, byl jednoduchý: stačilo sehnat vejce černé slepice a devět dnů je nosit pod levou paží; člověk se během této doby nesměl mýt, česat, stříhat si nehty a modlit. Po uplynutí inkubační doby se z vejce vylíhlo kuře (nezřídka černé barvy), které se od obyčejných lišilo neustále zplihlým vzhledem. Někteří lidé přišli k plivníkovi už v ptačí podobě, jindy duch oznamoval svou přítomnost ve formě ohnivé koule s chvostem, která se následně transformovala do drůbežího stavu. Plivník však míval v repertoáru i další převleky: nejobvyklejší byl pidimužík nebo kluk s kuřecími pařátky, černý kocour nebo pes.
http://www.pliv­nik.cz/

arygnoc

hjanulka11:

to samé mne napadlo uz pri cteni otazky.

palecek.

tom004

Nejen,že je to nesmysl,ale podle kategorie,soudím,že to kuře má,i umělecké sklony.

fcoop

Tu ženu,co zahřívá 40!!dní vejce v podpaždí,tak tu bych dost nerad potkal.I když – možná to dělá kdekdo,podle smradu v MHD.

Za normálních okolností je doba inkubace kuřat 21 dní. U větších vajec to může trvat déle, naopak z vajec zdrobnělých typů slepic se vylíhnou kuřata přibližně za 20 dní.

Když by to dopadlo dobře,vyrobí smrtící zbraň.
Pukavce.

anonym

Rarášek

Deli

Čerta!
(Myslím, že to bylo v nějaké pohádce, ne?)

michael69

Nic se nestane.My máme černé slípky a vajíčka jim bereme denně.Pokud to jde. :)))Jako kuřata (tedy myšleno mladé a téměř dospělé slepice) měla vajíčka akorát o něco menší než teď. :)))