Katru7

Co přinášeli otroci Římu svou prací ?

Nejlepší odpověď
led

V začiatkoch i v období vrcholu otroctva boli zdrojom najlacnejších pracovných síl, v niektorých ´náboženských´štá­toch i ľahko získaných obetí pre bohov.
V neskorších dobách už ekonomicky neboli rentabilní, bolo ich treba živiť, šatiť, ubytovávať bolo výhodnejšie zamestnávať ľudí za plat bez povinnosti starať sa o ich potreby.
Zjednodušene, aj keď sa mnohí nahneváte…
socializmus sa staral o základné potreby pracujúcich, kapitalizmus pracujúcich zaplatí a o viac sa nestará.
Nehovorím ani v jednom prípade o kvalite a kvantite starostlivosti a odmeny

Další odpovědi
Drap

Nejenom Římu, ale všichni otroci přinášejí zisk a ekonomický rozvoj.