cepice

Co přesně znamená žaloba na stát?

Nikde nemohu najít uspokojující odpověď. Žaluje se státní aparát (prezident atd.), nebo se žalují všechni co spadají pod stát, tedy i občané?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Stát je právnickou osobou, a žaluje se stát jako celek, tedy ta právnická osoba, ne žaluje se konkrétní člověk jako třeba prezident.

Další odpovědi
gecco

Jde o žalobu na státní aparát jako celek, ne na jednotlivé občany (a ani na občany jako ´celek´)…
😉
V podstatě žaluješ úřady, zákony, nevymahatelnost zákonů…

Pepa25

„Žaloba na stát“ je novinářský výraz, který může znamenat ledacos: arbitráž proti České republice nebo žalobu na konkrétní úřad … Obecně není možné odpovědět …

zjentek

to znamená(či spíše takovouto reakcí stvrzuješ), že se ti děje nějaké život devastující příkoří, ale ty i tak vůbec netušíš jaké.. ;q