dgfdgf

Co přesně znamená výrok Jacka Rozparovače: „Jednou se lidé ohlédnou a řeknou, že sem přivedl na svět 20.století.“ nebo..

nebo „Stanu se otcem 20. století“?

Nejlepší odpověď
annas

Co svými slovy myslel, se nedovíme. Jsou to jen úvahy…
Je jisté, že slova vyslovil? Nebyl to třeba jen umělecký záměr autorů přida je Jackovi Rozparovači při zpracování jeho příběhu?

To, že docházelo v Londýně k vraždách, že šlo o sériového vraha, uvažuje se, že byl třeba psychický nemocný, mohl být závislý na nějakých látkách atd., je jiná skutečnost.
--

Mě napadá to, že jeho vraždy ukázaly na anglickou společnost, která umožňuje spadnout ženám až na dno, jistým způsobem bojoval proti prostituci, Ii když vraždami

Angličané neměli důvěru v nově formullující se polici, která nedbala na bezpečnost, nedovedla obyvatele uchránit a vypátrat pachatele.

Takže i toto je možnost, že policie je neschopná najít vraha. nebo jeho totožnost zastírá atd.

V době řádění vraha, to byl bulváv, který vytvářel vytvářel iluze o těchto událostech. Byl vlastně prvním vrahem, o němž se psalo.

Že se stane slavným, že se v dalších letech bude řešit, kdo byl Jack Rozparovač, proč vraždil atd. Že se bude uvažovat o lepší ochraně, o vztahu k prostituci, že se nemá věřit tisku atd.

Takže předpokládal, že se něco změní? Ale je pravda, že vratždami ukazovat na to špatné, není určitě to pravé ořechové.

Bohužel, historie nemá jen kladné postavy, ale i nechvalně známé jedince s pokřivenými charaktery.

Další odpovědi
gecco

V podstatě ´přinesl´ nový typ zločinu (byl prvním významným seriovým vrahem), zanechal záhadu (nebyl dopaden) – a to vše prakticky na přelomu století – co tím výrokem (pokud jej opravdu vyřknul) asi tak mohl myslet??
😉