bolak

Co přesně znamená v dávkovém souboru parametr „/B“?

Doplňuji:
cochee: je nějakej parametr, terej mi zajistí, že se příkaz na dalším řádku spustí až po tom co se provede příkaz na předchozím řádku?

Nebo je to tak nastavený automaticky? Dejme tomu že ten příkaz na prvním řádku trvá několik vteřin než se dokončí, spustí se tedy příkaz na řádku 2 až po tom co se dokončí příkaz na řádku 1, a nebo se spustí hned po tom co se příkaz na ř.1 začne provádět (ačkoliv ještě nebyl dokončen)?

Odpovědi
cochee

Mám za to, že parametr se vztahuje ke konkrétnímu příkazu, ne k dávkovému souboru. Například použiju-li parametr /B v příkazu dir, vypíše se mi obsah složky ve zjednodušeném tvaru, bez záhlaví atd. Použiju-li tento parametr s příkazem start, modifikuji tím spuštění příkazu – ne v novém okně, atd. – v obou případech lze parametr /B ale použít i v samostatné instanci příkazů dir resp. start, nemusí to být nutně v dávkovém souboru.
Doplňuji:
ad Doplněna: tak to bych fakt jen hádal, ale myslím si, že dávka je jednovlíknová úloha, tudíž další příkaz začne až po konci předcházejícího. Podrobil bych to experimentování. Každopádně to má obezličku, i kdyby to tak nefungovalo a další příkaz by se spustil dříve než předchozí skončí, dá se tam vřadit příkaz Pause, který udělá pauzu v provádění dávky a vypíše „press any key to continue“ (asi).

jpau

Parametry se přiřazují k aplikacím, např. když máš dir („adresář“) tak parametrem je adresář např. C: (nebo oblíbený příklad aplikace format parametr c: apod.). Vtip je v tom, že parametry se mohou psát stejně ale v různých aplikacích mohou mít odlišný význam. Tzn. z toho co jsi napsal se nedá s určitostí říct, co to znamená. To jestli jsi údaj získal z dávkového souboru nebo kdekoli jinde je úplně jedno protože dávkový soubor není nic jiného než souhrn posobě jdoucích příkazů…