Co přesně znamená slovo voděodolné?

Jde o slunečník,při nákupu informace že je voděodolný,ale při lehkém deštíku propouští vodu.

Nejlepší odpověď
Lencis

Voděodolné v tomto smyslu znamená, že slunečník nezničíte při kontaktu s vodou, např. se nerozpustí, (některé slunenčíky mohou být z papírové tkaniny), nezničíte barevnost apod. Neznamená to však to, že by odpuzoval vodu a chránil vás před deštěm, protože jakmile vodou nasákne je prmokavý jako jakákoliv tkanina či podobný materiál.

Další odpovědi
Dandi

Látka použitá při výrobě slunečníků je voděodolná, takže Vás ochrání před krátkým deštěm. Při dlouhodobých deštích však může prosakovat, není 100% nepromokavá.

alenka901

voděodolný znamená že odolá vodě,povrchová ůprava je přizpůsobená podmínkám,většinou je pogumovaná nebo je z hustě tkané látky

pepee32

nepropouští vodu

Attack-design

to neznamená že nepropustí vodu jako např, u hodinek, ale že ho působení vody nezničí