Zlatý

Co přesně znamená slovo "daruji"?

Ptám se protože jsem dnes ráno narazil na inzerát, který zněl "Daruji televizi značky Color, s ovladačem, lehká, pěkné barvy. Daruji za symbolickou cenu 499 Kč.", a tak si nejsem jistý, jestli ho chápu správně.
Doplňuji:
Aha, no já mám doma právě lednici kterou už nebudu potřebovat, tak jsem mu ji chtěl právě za to jeho dobrodiní přenechat > http://s0.uploads.im/… Takže to jsem udělal špatně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Darovat se nemusí jen něco cenného nebo žádoucího, darovat mohu třeba jen maličkost.. Dar zpravidla neočekávám.

Darovat něco za peníze je nesmysl, jde o prodej.

Podívala jsem se do Etymologického slovníku od J. Rejzka, jaký původní význam mělo podstatné jméno dar. sloveso darovat atd.). Dar = něco dát bez náhrady, bez příčiny (odtud zdarma, atd.)

Další odpovědi:

Zlatý

Inzerent si plete pojmy s dojmy. Tím "daruji" chce nalákat případného zájemce na to, že je to "téměř" zadarmo. Je to hloupost. Nelze darovat něco za peníze. Dar je něco cenného nebo žádoucího, co se prostřednictvím darování dobrovolně převádí z majetku dárce do vlastnictví obdarovaného, a to bez protihodnoty (např. zaplacení). :-)

Pokročilý

Dobré, hezké a výtečné. Správně jsi mu odpověděl!
Joinak souhlasím s marci1 a Annas. Darování je bezplatné, pokud jde o částku, není to darování.

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

:))

Bronzový

petra15

koná se tu zase dobrodiní ?
tak v tom se vyznám..."grilování" párku pro bezdomovce...:-):-) na bankovkách výhry v loterii:-):-)

Bronzový

gagaga

mnam mnam ..ale peti..ja bych si asi radsi koupila saticky ..

Bronzový

petra15

abys mohla vystríhávat flícky?

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2734
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.