Avatar uživatele
bolak

Co přesně znamená slovo „daruji“?

Ptám se protože jsem dnes ráno narazil na inzerát, který zněl „Daruji televizi značky Color, s ovladačem, lehká, pěkné barvy. Daruji za symbolickou cenu 499 Kč.“, a tak si nejsem jistý, jestli ho chápu správně.
Doplňuji:
Aha, no já mám doma právě lednici kterou už nebudu potřebovat, tak jsem mu ji chtěl právě za to jeho dobrodiní přenechat > http://s0.uplo­ads.im/NwIXp.png Takže to jsem udělal špatně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, vagra, johana 56, Sarrow, gagaga, marci1 před 3656 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Darovat se nemusí jen něco cenného nebo žádoucího, darovat mohu třeba jen maličkost.. Dar zpravidla neočekávám.

Darovat něco za peníze je nesmysl, jde o prodej.

Podívala jsem se do Etymologického slovníku od J. Rejzka, jaký původní význam mělo podstatné jméno dar. sloveso darovat atd.). Dar = něco dát bez náhrady, bez příčiny (odtud zdarma, atd.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Inzerent si plete pojmy s dojmy. Tím „daruji“ chce nalákat případného zájemce na to, že je to „téměř“ zadarmo. Je to hloupost. Nelze darovat něco za peníze. Dar je něco cenného nebo žádoucího, co se prostřednictvím darování dobrovolně převádí z majetku dárce do vlastnictví obdarovaného, a to bez protihodnoty (např. zaplacení). 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klob1

Dobré, hezké a výtečné. Správně jsi mu odpověděl!
Joinak souhlasím s marci1 a Annas. Darování je bezplatné, pokud jde o částku, není to darování.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

:))

před 3655 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

koná se tu zase dobrodiní ?
tak v tom se vyznám…„grilování“ párku pro bezdomovce…:-):-) na bankovkách výhry v loterii:-):-)

před 3655 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

mnam mnam ..ale peti..ja bych si asi radsi koupila saticky ..

před 3654 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

abys mohla vystríhávat flícky?

před 3654 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek