bolak

Co přesně znamená slovo „daruji“?

Ptám se protože jsem dnes ráno narazil na inzerát, který zněl „Daruji televizi značky Color, s ovladačem, lehká, pěkné barvy. Daruji za symbolickou cenu 499 Kč.“, a tak si nejsem jistý, jestli ho chápu správně.
Doplňuji:
Aha, no já mám doma právě lednici kterou už nebudu potřebovat, tak jsem mu ji chtěl právě za to jeho dobrodiní přenechat > http://s0.uplo­ads.im/NwIXp.png Takže to jsem udělal špatně?

Nejlepší odpověď
annas

Darovat se nemusí jen něco cenného nebo žádoucího, darovat mohu třeba jen maličkost.. Dar zpravidla neočekávám.

Darovat něco za peníze je nesmysl, jde o prodej.

Podívala jsem se do Etymologického slovníku od J. Rejzka, jaký původní význam mělo podstatné jméno dar. sloveso darovat atd.). Dar = něco dát bez náhrady, bez příčiny (odtud zdarma, atd.)

Další odpovědi
marci1

Inzerent si plete pojmy s dojmy. Tím „daruji“ chce nalákat případného zájemce na to, že je to „téměř“ zadarmo. Je to hloupost. Nelze darovat něco za peníze. Dar je něco cenného nebo žádoucího, co se prostřednictvím darování dobrovolně převádí z majetku dárce do vlastnictví obdarovaného, a to bez protihodnoty (např. zaplacení). 🙂

klob1

Dobré, hezké a výtečné. Správně jsi mu odpověděl!
Joinak souhlasím s marci1 a Annas. Darování je bezplatné, pokud jde o částku, není to darování.

gagaga

:))

petra15

koná se tu zase dobrodiní ?
tak v tom se vyznám…„grilování“ párku pro bezdomovce…:-):-) na bankovkách výhry v loterii:-):-)

gagaga

mnam mnam ..ale peti..ja bych si asi radsi koupila saticky ..

petra15

abys mohla vystríhávat flícky?