bolak

Co přesně znamená „Nahrávání na disk USB (formát PVR-TS) / přehrávání z disku USB“ v popisu u televizoru?

Jedná se u tuto TV >> http://televi­ze.heureka.cz/sen­cor-sle-55f60tc/speci­fikace/#secti­on To jako že můžu nahrávat z televize filmy na USBčko – na flešku, kterou strčím do televize?

Odpovědi
Arne1

Přesně tak. Má to jen drobnou nevýhodu – pro přehrávání takového záznamu jinde (v počítači) si musíte sehnat nějaký konverzní program, nejde to samozřejmě.

Kepler

Ano a nejen na flešku (třeba i na externí disk, nebo samotný PC). Nahrávka TV vysílání je ve formátu PVR-TS a takto ji TV i přehraje.

bolak

Kepler: a jak to pak nahraju přímo na počítač, jako přes nějakej kabel USB-USB? a jak to pak na tý televizi najdu a načtu, když na tom počítači, tedy na disku bude milion jinejch souborů, který ani nebude schopna televize nejspíš rozeznat?

Kepler

Nevím, v praxi jsem to na novém PC nezkoušel. Dřív jsem ani neměl TV, jen televizní kartu v PC a monitor a tam to šlo docela jednoduše. Některé pokročilejší TV mají vlastní paměť a dá se nahrávat přímo do ní. Jinak při stahování jakéhokoliv souboru je nabízena možnost „uložit jako“ a můžeš si vybrat kam, abys to nemusel hledat.

bolak

Arne1: a to je nějaká novinka, a nebo to už funguje takhle dlouho? vím že když jsem si kupoval před pár lety televizi, tak jsem se na toto přesně ptal, protože moje televize má USB, a bylo mi řečeno, že to nejde, že to je jen na přehrávání fotek z USBčka

a co se týče kvality, tak jak je takový formát kvalitní a hlavně jak je náročný na prostor? je to jako u normálních avíček, hodina filmu v ucházející kvalitě cca 1 giga?