Standaa

Co přesně znamená mimozemšťan?

Jako inteligentní organismy pocházející (přicházející) z jiných planet z nám známého vesmíru, nebo naprosto cokoliv, třeba všechny organismy třeba i z úplně jiného jiného světa, jiné dimenze, prostě všechno živé mimo planetu Zemi?

EDIT: Pumíku, UFO a mimozemšťan není totéž.

Nejlepší odpověď
annas

Mimozemšťané = inteligentníi bytosti, které nepocházejí z planety Země, příslušníci mimozemské civilizace. Opakem je pozemšťan.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=mimozem%C5%A1%C5­%A5an&Hledej=Hle­dej

Doplňuji:
Je rozdíl mezi mimozemšťany a mimozemským životem.

Mimozemský život je označenie živej hmoty alebo priamo živých organizmov mimo planéty Zem.

Mimozemská bytosť, spravidla relatívne vyspelá, sa nazýva mimozemšťan.

Civilizácia mimo Zeme sa nazýva mimozemská civilizácia.

http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Mi­mozemsk%C3%BD_%C5­%BEivot

Mimozemský život = existující jinde než na Zemi.
Mimozemšťan = příslušník mimozemské civilizace.

Další odpovědi
arygnoc

akákoľvek biologická entita nepochádzajúca zo zeme – teda i mikrób či rastlina.

treba si ale uvedomiť, že poznáme >život< (definícia neexistuje) iba na uhlíkovej bázi, iné >živé< formy (včítane virtuálnych) sú zatiaľ iba v hlavách teoretikov a fantastov.

;-Q

štamgast

Já si pod pojmem mimozemšťan představuju organismy z jiných planet tělem a myšlením podobné člověku. Podle mě ovšem nic takového neexistuje.

lexx

pohádková fiktivní bytost jako vodník, čert nebo rusálka

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=r8Zp_3dwask
Doplňuji:
http://worldof­warplanes.com/dcon­t/fb/image/tmb/wow­p_screens_sta­tic_wowp_ufo_i­mage_01_1600x9­00.jpg

anonym

Ufo je významově totéž,ale jestli chcete slovíčkařit,tak neváhejte a poučte mě,budu ráda,jo.

talka

To Pumík. ufo=Unidentified Flying Object (jakýkoliv neidentifikovatelný létající předmět);
mimozemšťan=bytost nežijící na Zemi (z jiné planety?!)

mosoj

No nemáš pravdu. Významově je to o každé o něčem jiném a bez slovíčkaření.

anonym

Takže UFO nejsou mimozemšťani,ale létající Čestmír O.K.?

anonym

Kdo má pravdu MUDr.František Koukolík,nebo Adof Hitler,který vyráběl létající talíře v Praze ve Gbelích?Jinak pardón…

anonym

štamgast – na bytosti žijící mimo zemi vyspělí pozemšťané dosahují max.10% inteligence z jejich,podobně jako již známé UFO( Unidentified Flying Object ) je max. 10% součástí celkové mimozemské civilizace(průz­kumníci).

mojitek

Pumíku,UFO může být cokoliv,je to neidntifikovaný l.objekt,stejnětak USO. Kolik z toho % je jiná než pozemská entita je věc jiná (IFO/ETFO). PS: můžeš sem hodit odkaz na Koukolíka kde mluví o UFO? Ten člověk je hodně rozumný a zajímal by mě i jeho názor.Děkuju

mojitek

štamgast : tvoje úvaha o tělu a myšlení „podobné člověku“ je úsměvná :D