Co přesně znamená dopravní značka zákaz stání?

dopravní značka zákaz stání má ještě uprřesnění, ale nikde ho nemohu najít.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Přesně jak odpověděli večernice s mojitkem, ale tato otázka zde opravdu sedí, zejména vedle těch otázek o viagře :D

Další odpovědi
vecernice

Můžeš zastavit na dobu nezbytně nutnou pro vyložení a naložení nákladu.

mojitek

…nebo k vystoupeni ci nastoupeni…osob

Výletník8

Nevím, co myslíte tím upřesněním, vyhláška 30/2001 Sb. v §9 říká: „Zákaz stání“ (č. B 29), na níž může být v dolní části červeného kruhu vyznačena doba, po kterou zákaz platí; značka č. B 29 ukončuje platnost značky č. B 28 a značek č. IP 11a až č. IP 11c, č. IP 11f až č. IP 12, č. IP 13b a č. IP 13c.

Stání je vymezeno v §2 zákona 361/2000 Sb.: stát znamená uvést vozidlo do klidu nad dobu dovolenou pro zastavení. Co můžete při zákazu stání, tady citovali už ostatní.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/30/2001/9

HonzaNovotny

Dobrý den, máte na mysli dodatek: „uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou jako je neprodlené nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob nebo též k neprodlenému naložení nebo složení nákladu“? Kdyby jste si nevěděl ještě třeba rady s jinými zákazovými značkami, jak vypadají, nebo jaký je jejich účel, tak mrkněte na tento seznam: https://www.do­pravniznaceni­.com/zakazove-dopravni-znacky-seznam , kde je máte všechny přehledně vypsané.

zden28

Značka může být doplněna dodatkovou tabulkou (začátek, průběh, konec zákazu, čas. údaj apod.). Jen mimochodem: Pro zákaz stání platí i vodorovné dopravní značení!!! Např. značka V 12a (žlutá klikatá čára), V 12d (žlutá přerušovaná, ta může být i na obrubníku!), V 13 (šikmé čáry; zákazáno vjíždět, tedy i zastavit/stát), ještě i V 10g (omezené stání, vozidlo/náklad nesmí přesahovat, na svislé značce je doplnění). Hodně řidičů má s vodorovným značením vážný problém :(((
Zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému
nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo
složení nákladu. _ Stát znamená uvést vozidlo do klidu nad dobu dovolenou pro zastavení. — Jinak: Vykládáme či nakládáme-li neprodleně náklad půl hodiny, jde stále o zastavení, ne o stání. Je-li vůz v klidu (teoreticky) třeba minutu a nic se neděje (viz podmínka – osoby, náklad), jde o stání.