bolak

Co přesně se stane dítěti, jehož matka v těhotenství bude pít alkohol?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Konzumace více než dvou dávek alkoholu denně znamená, že Vaše dítě může mít v budoucnu problémy s učením, mluvením, udržením pozornosti, osvojením si jazyka i s hyperaktivitou. Tyto škodlivé důsledky konzumace alkoholu jsou známy pod zkratkou FAE – fetální alkoholový efekt.
Pokud budete během těhotenství konzumovat více než 6 dávek alkoholu denně, riskujete, že Vaše dítě bude trpět tzv. fetálním alkoholovým syndromem (FAS). Tato závažná zdravotní komplikace se projeví u dítěte mentální retardací, opožděním růstu, problémy s chováním, deformitami obličeje, těžkými postiženími nervové soustavy a srdce. Tento syndrom je doprovázen poruchami funkce placenty a zvýšenou úmrtností plodu.

Zdroj: http://www.klub-maminek.cz/ar­ticles/view/al­kohol-v-tehotenstvi

Další odpovědi
Pájo

Opožděný duševní vývoj, pomalý růst a poškození mozku u plodu. Alkohol může být příčinou nitroděložního odumření plodu a může vyvolat různé deformace plodu, od menších ve vývoji obličeje až po těžké poškození mozku a srdce.
Prenatální působení alkoholu na plod může způsobovat množství zdravotních poruch.

Jeden z nejtěžších projevů pití alkoholu během těhotenství se nazývá fetální alkoholický syndrom (FAS). Jedná se o jednu z hlavních známých příčin mentální retardace a defektů u novorozenců. Jestliže pije žena alkohol v těhotenství, může se jí narodit dítě s FAS, celoživotně fyzicky a mentálně postižené. Nejzávažnějším důsledkem konzumace alkoholu pak může být smrt plodu.

Doplňuji:
Ale, jak moudře pravil Paracelsus (1537):
Všechny látky jsou jedy; toliko dávka je příčinou, že látka přestává být jedem.

zjentek

no jemu se nestane celkem nic, normálně vyroste a bude považovat svůj život za hodnotnej.
Horší potom pro ty okolo něj ..těm už se stane hodně.

Šulamitka

Dítě se může narodit s nízkou porodní váhou.

Fienir

„Nejzávažnějším důsledkem konzumace alkoholu pak může být smrt plodu.“

No nevím, ale závažnější než smrt je právě ta mentální retardace. :-/

Pájo

Současná „rozumná“ doporučení (koncipovaná vzhledem ke kardiovaskulárnímu i nádorovému efektu, nikoli ve vztahu k těhotenství!!!) hovoří o doporučeném stropu pro pravidelnou denní konzumaci do 2 jednotek denně pro muže a 1 pro ženy. „Jednotka“, nebo také „dávka“odpovídá 10 g etanolu. 2 jednotky odpovídají například jednomu půllitru dvanáctistupňového piva. Alkohol by měl být konzumován pouze k jídlu (nikoliv na žízeň apod.), a v průběhu jednoho dne by konzumace nikdy neměla přesáhnout 4 dávky. Může být konzumován často, ale v malých dávkách a k jídlu. Pití „tvrdého“ alkoholu v případě těhotných je holým hazardem pro plod.